Lato sprzyja „zdrowym” konceptom 

Data dodania: 16 czerwca 2015
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Ron Melchet, prezes sieci lokali Redberry

Tendencję odwrotu od fast foodów na rzecz zdrowego odżywania zauważa Ron Melchet, prezes sieci lokali Redberry oferujących mrożone jogurty, świeżo wyciskane soki, sałatki, koktajle owocowe oraz inne zdrowe przekąski.

Z sezonu na sezon zauważamy wyraźny wzrost popularności naszych lokali - tendencja odwrotu od fast foodów na rzecz zdrowego odżywiania jest bardzo wyraźna. W odpowiedzi na nią w ostatnim  czasie otworzyliśmy kilka nowych lokali. Widzimy, że zainteresowanie naszą ofertą jest coraz większe. W planach mamy otwarcie kolejnych barów zarówno franczyzowych, jak i własnościowych – mówi w rozmowie z nami Ron Melchet.

Zdaniem prezesa sieci lokali Redberry, mrożone jogurty są coraz popularniejsze. Lody są znane w każdym miejscu na świecie, jednak klienci mają coraz to nowe potrzeby i wymagania - oczekują zdrowszych produktów, wybierają świadomie.

Nasza oferta bazuje na naturalnych produktach, których szuka coraz więcej świadomych konsumentów. Mrożone jogurty nie są już niszą – przekonuje Ron Melchet.

Według jego zapewnień to perspektywiczny segment rynku, mimo że nie wszystkim od razu się udaje. Pamiętamy Yogen Früz, który swój debiut w Polsce miał w latach 90. Placówki z jogurtami powstały w kilku polskich miastach, ale organizator systemu utracił wsparcie ze strony funduszu inwestycyjnego i musiał zamknąć biznes.

Firma miała też drugie podejście, ale po kilku latach działalności znów musiała zwinąć interes. W branży krążyły opinie, że koncept upadł ze względu na nieudolne zarządzanie. Na tym jednak nie koniec. W roku 2011 obecny właściciel licencji Yogen Fruz w Polsce, ponownie wprowadził na nasz rynek produkt, który na całym świecie cieszy się popularnością ze względu na swoje walory smakowe oraz zdrowotne.

Pierwszym krokiem był zakup licencji masterfranczyzy Yogen Fruz. Obecnie lokale działające pod tą marką można spotkać w Warszawie, Gdańsku, Olsztynie oraz w Siedlcach. W tym kwartale planowane jest otwarcie kolejnego punktu partnerskiego.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram