Kurs akcji Auto-Spa spadł na otwarciu o 4,74%

Autor: Redakcja
Data dodania: 19 kwietnia 2012
Kategoria:
auto_spa_logo
auto_spa_logo

Kurs akcji spółki Auto-Spa spadł na otwarciu w debiucie na rynku NewConnect o 4,74 proc. do 10,45 zł. Jest to 372. spółka notowana oraz 23. debiut w tym roku na alternatywnym rynku akcji GPW.

Operator ogólnopolskiej sieci myjni bezdotykowych Auto-Spa S.A. zadebiutował na NewConnect 12 kwietnia 2012 roku. Do obrotu na rynku NewConnect wprowadzonych zostało 200 tys. akcji serii B, 281 tys. 891 akcji serii C oraz 127 tys. 559 akcji serii D spółki.

Grupa Kapitałowa Auto-Spa zajmuje się tworzeniem i rozwojem myjni bezdotykowych na terenie całego kraju. Głównym założeniem strategii spółki jest zbudowanie ogólnopolskiej sieci nowoczesnych centrów mycia pojazdów.

Auto-Spa S.A. to pierwsza spółka z branży myjni bezdotykowych notowana na alternatywnym rynku. Środki pozyskane w ramach przeprowadzonych ofert prywatnych zostaną przeznaczone na wsparcie procesu budowy największej w Polsce sieci myjni bezdotykowych.

Do osiągnięcia tego celu posłużyć mają przewagi konkurencyjne, które stanowią podstawę przyjętego modelu biznesowego:

  • rentowna działalność
  • szeroki wybór nowych lokalizacji dostępnych w programie franczyzowym,  jak i gotowych myjni wraz z lokalizacją, do natychmiastowego odbioru
  • efektywna organizacja pracy pojedynczej placówki
  • unikalny system finansowania myjni
  • rozwój sieci poprzez sprzedaż licencji franczyzowej

Prowadzenie myjni bezdotykowej charakteryzuje się także bardzo wysoką rentownością EBITDA. Zgodnie z szacunkami spółki w przypadku eksploatacji myjni 6 – stanowiskowej rentowność ta może wynosi ponad 50%.

W 2011 roku Grupa Auto-Spa wygenerowała skonsolidowane przychody w wysokości 15,9 mln zł, co oznacza wzrost w stosunku do roku poprzedniego o ponad 13 proc. Zysk netto w minionym roku wzrósł o niemal 100 proc. - z 2,1 mln zł w 2010 roku - do 4,1 mln zł w roku 2011.

W 2012 roku firma Auto-Spa będzie kontynuowała dotychczasową strategię rozwoju i skupi się na budowaniu pozycji lidera rynku myjni bezdotykowych.

Marta Rolka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram