Kurierzy złapali wiatr w żagle

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Mail Boxes Etc.
Rośnie wartość rynku usług kurierskich.

Rosnący eksport towarów i handel internetowy napędzają wzrost sektora usług dla biznesu, w tym kurierskich. Przedstawiciele tej branży spodziewają się jeszcze lepszych wyników planując zwiększenie zasięgu sieci dzięki otwarciu oddziałów franczyzowych.

Spółka MBE Poland, zarządzająca siecią punktów Mail Boxes Etc. odnotowała w 2015 roku znaczący wzrost skumulowanych przychodów punktów MBE w Polsce w stosunku do roku poprzedniego, w szczególności w obszarze przesyłek międzynarodowych oraz usług dodatkowych.

– Dynamiczny rozwój Mail Boxes Etc. w Polsce był i pozostanie kreowany głównie poprzez wzrost liczby placówek franczyzowych. W ciągu najbliższych czterech lat MBE planuje otwarcie łącznie 100 punktów MBE na terenie całej Polski, które będą częścią największej sieci punktów usługowych B2B w Europie liczącej w 2015 roku aż 1550 specjalistycznych,  wysokodochodowych placówek – mówi nam Joanna Procyszyn, Business Development Specialist. 

Do końca 2016 roku MBE planuje zarządzanie siecią łącznie 40 Centrów MBE. Koszt uruchomienia placówki pod szyldem MBE jest ustalany indywidualnie.

Joanna Procyszyn wyjaśnia, że dynamika wzrostu wartości sektora usług kurierskich i ekspresowych w Polsce w 2015 roku wyniosła około 15%, co jest bardzo wysokim wynikiem na tle pozostałych krajów Unii Europejskiej.

Silny, stały trend wzrostowy w tym obszarze świadczy nie tylko o wzroście wartości sektora przesyłek kurierskich i ekspresowych, ale przede wszystkim o stabilnym, zrównoważonym rozwoju tej firmy w Polsce i na świecie.

Wzrost wartości tego sektora postępuje w tempie zdecydowanie szybszym niż wzrost PKB, głównie z powodu dynamicznie rozwijającego się sektora eksportowego, który w sposób naturalny wpływa na znaczne zwiększenie przychodów w tym sektorze. Drugim istotnym czynnikiem wpływającym na wzrost ilości i wartości usług kurierskich jest dynamicznie rozwijająca się sprzedaż w branży e-commerce. Prognozy mówią o dalszym dwucyfrowym wzroście tego segmentu w najbliższych kilku latach, co jest obiecującym prognostykiem i daje podstawy do jeszcze szybszego rozwoju MBE w Polsce w ciągu najbliższych lat – dodaje przedstawicielka firmy. 

Filarami specjalizacji punktów MBE są wysyłki kurierskie – krajowe oraz międzynarodowe, a także: pakowanie i zabezpieczanie przesyłek do transportu, projektowanie graficzne, druk cyfrowy i wielkoformatowy, wynajem skrytek adresowych z możliwością rejestracji działalności gospodarczej pod adresem MBE oraz sprzedaż artykułów biurowych.

Osoby zainteresowane działalnością w ramach sieci Mail Boxes Etc. zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami współpracy w naszej bazie systemów franczyzowych.

 

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram