Kung Fu Panda... Security

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 lipca 2008
Kategoria:

Panda Security, producent zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa IT, ma już 18 lat.

Osiemnaście lat temu Panda była małą firmą działającą na lokalnym, hiszpańskim rynku. Z czasem logo z sympatycznym misiem pojawiać się zaczęło na kolejnych rynkach. W Polsce firma jest obecna od 2001 roku. Po sześciu latach działalności firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom, AB SA i B2B (dystrybutor produktów w wersji elektronicznej). Programy dostępne są również w sklepach Empik i MediaMarkt oraz sieci Vobis. Stworzenie przejrzystego systemu organizacyjnego, opartego na filiach i firmach franczyzowych (m.in. w Polsce) utrwaliło jej obecność na całym świecie.
Po osiemnastu latach, hiszpański producent oprogramowania zabezpieczającego funkcjonuje już w 56 krajach, a jego produkty zostały przetłumaczone na 23 języki. Panda Security znajduje się w czołowe europejskich i światowych producentów oprogramowania zabezpieczającego. W ciągu trzech najbliższych lat ma plany wejścia na giełdę hiszpańską.

Najpopularniejsze obecnie produkty na polskim rynku to Panda Antivirus 2008 oraz Panda Internet Security 2008. Oprócz działalności komercyjnej firma prowadzi w Polsce bezpłatne PogotoVie Antywirusowe.

- Od 18 lat jesteśmy krok przed cyberprzestępcami. Zawsze przywiązywaliśmy dużą wagę do innowacji, dzięki czemu zyskaliśmy miano prekursora na rynku zabezpieczeń IT i twórcy rewolucyjnych technologii i modeli ochrony, które oferujemy naszym klientom w produktach – mówi Paweł Kotowski, Country Manager Panda Security Polska. - Stworzyliśmy również nowy model ochrony o nazwie Kolektywna Inteligencja, polegający na zbieraniu, przetwarzaniu i analizowaniu na serwerach Panda Security ogromnych ilości informacji na temat złośliwych kodów pochodzących od społeczności internetowej – dodaje.

W 2007 roku firma zmieniła nazwę z Panda Software na Panda Security, która lepiej oddaje zaangażowanie firmy w opracowywanie innowacyjnych technologii zapewniających globalną ochronę. Jednocześnie do grona udziałowców Panda Security dołączyły uznane grupy inwestycyjne, takie jak Investindustrial czy Gala Capital, a później także HarbourVest Partners oraz Atlantic Bridge Ventures.

Kasia Foks, 25 lipca 2008 r.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram