Kto zarabia więcej jako pośrednik nieruchomości

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Kto najlepiej się sprawdza jako agent nieruchomości? Odpowiedź może zaskoczyć.

Prezes agencji Metrohouse Mariusz Kania mówi, że 47% jego pracowników stanowią kobiety. I co ważne, wygenerowały ostatnio większe obroty, niż mężczyźni.

– To zawód stworzony dla kobiet. Na najbardziej rozwiniętym rynku obrotu nieruchomościami, w Stanach Zjednoczonych, większość pracowników stanowią kobiety. Kobiety mają to coś, czego brakuje panom pracującym w branży, czyli intuicję i empatię, które doskonale sprawdzają się w kontaktach handlowych - twierdzi Mariusz Kania.

Kobiety, w przeciwieństwie do mężczyzn, muszą też wykonać dodatkową pracę, by stać się autorytetem i zyskać miano eksperta w swojej branży.
Warto zaznaczyć, że za sukcesem zawodowym kobiet stoi dobra organizacja pracy i umiejętność pogodzenia obowiązków służbowych z życiem prywatnym.
Sprzedaż nieruchomości nie należy do łatwych. Często jest to długi i złożony proces. Nierzadko pośrednicy nieruchomości muszą wejść w świat drugiego człowieka. Agenci stają się wręcz częścią historii swojego klienta.

Polecamy: Rozmowa z franczyzobiorcą PÓŁNOC Nieruchomości

Łukasz Żabicki, właściciel franczyzowego biura PÓŁNOC Nieruchomości zgadza się, że pod tym względem nie jest to łatwa branża.

–  Dla naszych klientów decyzje związane z kupnem czy sprzedażą nieruchomości mogą być trudne, gdyż zmienia się całe ich dotychczasowe życie. Do tego czasami dochodzą  skomplikowane sytuacje prawne i sprzedaż wisi na włosku. Ale jeśli wyznaczymy sobie cel, chcemy się uczyć i rozwijać to wszystko jest do przejścia. Branża niełatwa, ale daje dużo satysfakcji – powiedział Łukasz Żabicki w rozmowie z nami.

Zrównoważona liczba kobiet i mężczyzn w pośrednictwie nieruchomości może być związana z dużą ilością młodych osób, które do pracy podchodzą w sposób nowoczesny, bez zastanawiania się nad kontekstem tradycyjnych ról mężczyzny i kobiety w danym zawodzie. Jest to kolejny dowód na to, że zacierają się stereotypy związane z wykonywaniem zawodów przypisywanych do konkretnej płci.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram