Kto pożyczy przedsiębiorcy pieniądze na start?

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 kwietnia 2010
Kategoria:
moneyBanki nie są do tego niestety zbyt chętne. Jest jednak kilka wyjątków. Zobacz, gdzie firma może starać się o kredyt już od 1. dnia działalności oraz po jakim czasie może liczyć na większy zastrzyk gotówki od banku.

Kredyty dla firm rozpoczynających działalność najczęściej dostępne są w formie salda debetowego możliwego do uzyskania po założeniu rachunku firmowego w danym banku. Najwyższy limit debetowy dla start-upów na polskim rynku oferuje obecnie BPH – do 30 tysięcy złotych.

Interesującą ofertę dla nowo powstałych przedsiębiorstw ma także Getin Bank, który proponuje tzw. pakiet na start, a w ramach niego limit debetowy do 15 tys. zł. - Bez dokumentów o dochodach firmy. Środki dostępne są już w ciągu 24 godzin od decyzji kredytowej, a decyzja zapada w ciągu 60 minut bez zgody współmałżonka. Okres kredytowania wynosi do 48 miesięcy – informuje Wojciech Sury, rzecznik Getin Banku.

Dziesięć tysięcy złotych na start mogą dostać firmowi klienci banków z Grupy BRE: Multibanku i mBanku. Pozytywnym zjawiskiem dla młodych przedsiębiorców może być fakt, że coraz więcej banków dopuszcza możliwość finansowania nowo powstałych firm, oferując im niektóre standardowe produkty dedykowane przede wszystkim dla tych, którzy prowadzą działalnośc dłużej. Otwarcie deklarują to PKO BP oraz Alior Bank.

BPH, Multibank, mBank, Getin Bank, PKO BP, Alior – to wciąż niewiele wobec ilości banków, jakie mamy na polskim rynku. Niewykluczone jednak, że one także stopniowo będą przekonywać się do udzielania finansowania początkującym przedsiębiorcom. Jeszcze w tym roku dołączy do nich Pekao SA. - Obecnie nie mamy w standardowej ofercie dedykowanego kredytu na start firmy. Mogę jednak potwierdzić, że pracujemy obecnie nad tym, by do końca roku pojawiło się w naszej ofercie rozwiązanie umożliwiające finansowanie działalności dla nowopowstałej firmy – powiedziała portalowi FranczyzawPolsce.pl Anna Papka z Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w Pekao SA.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram