Kryzys w Vobisie

Autor: Redakcja
Data dodania: 8 marca 2012
Kategoria:
vobis-sklep2Coraz więcej właścicieli salonów partnerskich Vobis chce przejść do konkurencyjnych sieci.

Rynkowe wróble już od dawna ćwierkały, że w szczecińskim Vobisie źle się dzieje. Jeden z największych dystrybutorów sprzętu IT jest w głębokim kryzysie finansowym i przechodzi terapię szokową, której efektem są zamknięcia kolejnych sklepów, zwolnienia pracowników i… permanentny brak towaru.

Lekarstwem na te problemy miał być podział na dwie spółki. W lutym do spółki Vobis Digital przeniesiono 30 najbardziej rentownych salonów własnych oraz sklep internetowy. Pozostałych 50 salonów własnych i 90 sklepów partnerskich pozostało w spółce Vobis, która zmieniła nazwę na Mobit. To właśnie ta spółka przechodzi bolesną restrukturyzację i docelowo ma zmienić przedmiot działalności.

Sklepy są likwidowane lub zamykane pod pretekstem remontu bez informacji o tym, co będzie remontowane i kiedy zakończą się prace. W ostatni dzień lutego po firmie przetoczyła się fala wypowiedzeń — powiedział dziennikowi "Puls Biznesu" menedżer jednego z salonów.

W efekcie tych problemów właściciele salonów partnerskich Vobisu zaczynają szukać alternatywnych rozwiązań i zgłaszają się do konkurencyjnych sieci z propozycją zmiany barw. Wkrótce może się jednak okazać, że jednym ratunkiem będzie dla nich zmiana branży.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram