Kryzys mija, doradcy finansowi otwierają nowe oddziały

Autor: Redakcja
Data dodania: 22 kwietnia 2010
Kategoria:
gold_finance_fotoW pierwszym kwartale powstały cztery placówki Gold Finance, wkrótce ruszy siedem kolejnych. Star Finance w ciągu najbliższych tygodni uruchomi natomiast aż 14 oddziałów, zaś 40 następnych partnerów jest już na etapie dopełniania formalności.

- Po doświadczeniach z minionych dwóch lat trudno pokusić się o prognozowanie przyszłości, nawet tej najbliższej, gdyż wszystko może zmienić się jak w kalejdoskopie. Możemy jednak śmiało powiedzieć, że od lutego tego roku zdecydowanie zwiększyło się zainteresowanie klientów usługami doradztwa finansowego oraz zakupem nieruchomości, pomimo wprowadzenia rekomendacji T, która ma za zadnie ochronę konsumentów przed przekredytowaniem – mówi portalowi FranczyzawPolsce.pl Łukasz Błażejewski, prezes Gold Finance. Dodaje, że wzrasta także zainteresowanie inwestowaniem pieniędzy, gdyż coraz więcej osób poszukuje alternatywy dla lokat bankowych. Jest to spowodowane m.in. spadkiem oprocentowania depozytów bankowych oraz wzrastającym zaufaniem do rynku finansowego.

Oznaki zmierzchu kryzysu zachęcają do inwestowania w biznes związany z doradztwem finansowym. Sieć Gold Finance liczy obecnie 23 oddziały zlokalizowane w największych miastach Polski, z czego 18 to placówki franczyzowe, przy czym cztery z nich ruszyły dopiero w minionym kwartale. Sieć oddziałów własnych Gold Finance liczy więc na razie zaledwie 5 jednostek, ale i tu wkrótce nastąpi przyspieszenie. W maju planowane jest bowiem uruchomienie pięciu kolejnych oddziałów własnych oraz dwóch franczyzowych.

Znacznie szybciej będzie przebiegał rozwój salonów Star Finance, czyli marki dedykowanej małym i średnim miastom. Obecnie działa 6 takich placówek, ale na koniec roku ma ich być już 250. - W najbliższych tygodniach swoją inaugurację będzie miało 14 oddziałów Star Finance. Ponadto spośród 80 partnerów, z którymi prowadzone są rozmowy, 40 zadeklarowało już chęć rozpoczęcia współpracy i jest na etapie dopełniania formalności – mówi Błażejewski. Koszt inwestycji w placówkę Star Finance to zaledwie 15 tys. zł, w przypadku Gold Finance jest to ok. 55 tys. zł.

Prezes Gold Finance przyznaje, że rok ubiegły nie był najlepszy dla branży doradztwa finansowego, ale teraz wszystko powoli wraca do normy. - Rozwój branży został znacznie przyhamowany w czasie niedawnego światowego kryzysu na rynkach finansowych, którego skutki były odczuwalne także u nas. Po spadku przychodów z tym związanych, nasza dynamika wraca do formy, a doświadczenia zebrane w tych trudnych czasach powinny sprzyjać jej rozwojowi w najbliższej przyszłości – wyjaśnia Łukasz Błażejewski.

Przypomina on, że jeszcze zanim negatywne skutki kryzysu na rynkach finansowych stały się odczuwalne w Polsce, Gold Finance wprowadziło do oferty nowe produkty: kompleksową ofertę kredytów gotówkowych 7 banków, lokaty bankowe, lokaty strukturyzowane ze 100% gwarancją zainwestowanych pieniędzy, Fundusze Emerytalne wiodących towarzystw oraz kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram