Kredyty gotówkowe – jak wziąć, by nie żałować

Data dodania: 12 października 2021

Kredyt gotówkowy to sposób na wsparcie domowego budżetu. Dziś w wyniku wykorzystania możliwości internetu dużą popularnością cieszy się opcja: kredyt gotówkowy online.

Kredyty gotówkowe to jedne z najpopularniejszych produktów oferowanych przez banki. Dzięki szybkim procedurom i uproszczonym formalnościom wiele osób, którym zależy na czasie, korzysta chętnie z opcji kredyty gotówkowe online. Jednak niezależnie od tego, w jaki sposób złożymy wniosek o kredyt gotówkowy istotne jest, by wiedzieć o kredycie jak najwięcej. Zarówno jeśli chodzi o udzielenie kredytu, jaki i o warunki spłaty. Tylko wtedy sytuacja będzie klarowna, więc unikniemy niespodzianek. Nie stracimy płynności finansowej, będziemy zawsze w stanie uregulować określoną ratę, a poza tym zyskamy komfort psychiczny i pozbędziemy się obaw związanych z tym, czy dany kredyt jest na nasze możliwości finansowe.

Kredyt gotówkowy – dla kogo jest i na co go można przeznaczyć

Niewątpliwym plusem kredytu gotówkowego jest to, że można go przeznaczyć na dowolny cel. Banki, które udzielają kredytów, nie wymagają deklaracji co do tego, na jaki cel chcemy pieniądze z kredytu gotówkowego przeznaczyć. Dlatego takie rozwiązanie to ratunek w wielu sytuacjach życiowych. Na przykład wtedy gdy wypadnie nam nagły wyjazd, musimy ponieść koszty leczenia czy też zakupić auto lub sprzęt AGD. Słowem: kredyt gotówkowy może być kołem ratunkowym w wielu życiowych sytuacjach. Może się ubiegać o niego osoba pełnoletnia i mająca zdolność do czynności prawnych. Poza tym największe szanse na otrzymanie kredytu od banków mają zazwyczaj osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Dla banków liczy się także to, żeby całkowita kwota kredytu, która ma być przyznana, mogła być bez problemu przez nas spłacona. W tym celu bank wylicza naszą zdolność kredytową. Jest to robione na podstawie:

• naszych zarobków,
• stażu pracy,
• liczby osób na utrzymaniu,
• posiadanego majątku,
• historii kredytowej etc.

Istnieją pewne sposoby, które pozwolą nam zwiększyć naszą zdolność kredytową, a tym samym zwiększyć szanse na dostanie kredytu.

Jak podwyższyć swoją zdolność kredytową

Nawet najtańszy kredyt gotówkowy to wymóg posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. Aby dostać kredyt gotówkowy, trzeba dołożyć pewnych starań, żeby ją podwyższyć. Po pierwsze należy zadbać o to, by nasza historia w BIK była pozytywna. Dlatego też należy przed złożeniem wniosku na kredyt uregulować zobowiązania, z którymi zalegamy. Dla banków liczy się nasza wiarygodność i rzetelność, dlatego warto zadbać o terminowe spłaty długów. Warto też pozbyć się wszelkich zobowiązań w instytucjach bankowych czy pozabankowych, spłacając je przed terminem. Naszą zdolność kredytową na pewno poprawi też rezygnacja z kart kredytowych i odnawialnego kredytu na rachunku bieżącym. Warto także ubiegać się o dłuższy okres spłaty kredytu – to także zwiększy naszą zdolność kredytową. A jak wybrać tani kredyt gotówkowy? Parę wskazówek poniżej.

Oferty kredytów gotówkowych – co wziąć pod uwagę

Zanim dojdzie do wydania decyzji kredytowej, musimy zadziałać tak, aby kredyt, o który będziemy się ubiegać, był kredytem tanim. Oznacza to, że musi go charakteryzować niska rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli rzeczywisty koszt kredytu, jaki ponosi kredytobiorca. Dlatego im mniejsze RRSO, tym mniejsze są koszty kredytu i tym samym – jest on tańszy, a więc atrakcyjniejszy dla naszego budżetu. W kredycie konsumenckim liczy się także to, jak oferta banku wygląda na tle innych. Dlatego też warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych. Dużo informacji przekaże nam też ranking kredytów gotówkowych. W końcu kredyt gotówkowy to zobowiązanie na dłuższy czas, dlatego warto wybrać jak najlepiej.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design