Kosmetyki kolorowe kuszą zyskiem

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 września 2016
Kategoria:
Foto: Golden Rose, Stalowa Wola
Marka Golden Rose poszerzyła sieć dystrybucji.

Wyspy z kosmetykami kolorowymi cieszą się zainteresowaniem klientów galerii handlowych. Właśnie w takie lokalizacje celuje marka Golden Rose, która powiększyła swoją sieć o kolejne stoisko franczyzowe.

Marka kosmetyków kolorowych Golden Rose poszerzyła sieć dystrybucji. Nowe stoisko franczyzowe pojawiło w Galerii Raj w Dębicy. Tym samym liczba punktów franczyzowych marki wzrosła do 42. Oprócz tego firma prowadzi 34 firmowe punkty sprzedaży (w tym 13 sklepów). Stoiska i sklepy są rozmieszczone w galeriach handlowych w całej Polsce.

Jak powiedziała nam Urszula Sypniewska, kierownik ds. marketingu i PR Golden Rose, markowe kosmetyki sprzedawane na wyspach handlowych cieszą się zainteresowaniem zarówno klientów, jak i przedsiębiorców myślących o własnym biznesie (tylko w pierwszym kwartale 2016 roku sieć Golden Rose uruchomiła 4 kolejne punkty, w tym 3 franczyzowe).

W tym okresie nowe punkty pojawiły się m.in. w galeriach Auchan Komorniki, Vivo Stalowa Wola i Galeria Nowy Rynek w Jeleniej Górze. Ta ostatnia lokalizacja należy do multifranczyzobiorcy, zaś pozostałe dwie to nowi partnerzy. Ponadto, w styczniu tego roku franczyzodawca otworzył sklep firmowy w galerii Plejada w Sosnowcu.

Osoby zainteresowane uruchomieniem franczyzowego stoiska z kosmetykami Golden Rose powinny zawczasu rozpocząć negocjacje z galerią handlową, w której planowana jest działalność. Najbardziej pożądane jest, by przedsiębiorca dysponował już wykupionym miejscem pod stoisko w lokalizacji zaakceptowanej przez Golden Rose.

Właśnie ten proces bywa dość skomplikowany i czasochłonny. Zdarza się, że na dobre miejsce w popularnej galerii czeka się nawet rok. Dużo zależy też od wymagań galerii. W przypadku różnych modyfikacji wyglądu punktu proces ten wydłuża się do maksymalnie 3 miesięcy. Minimalna inwestycja wynosi około 40 tys. zł.

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram