Konto firmowe

Data dodania: 25 sierpnia 2022

Rachunek firmowy to narzędzie, bez którego trudno wyobrazić sobie prowadzenie działalności. Wybór konta jest istotną decyzją, w której istotną rolę odgrywają indywidualne oczekiwania i potrzeby klientów. Postanowiliśmy ułatwić naszym czytelnikom poszukiwania i sprawdzimy, gdzie znaleźć najlepsze konto firmowe, a także na co zwracać uwagę.

Konto firmowe - jak wybrać?

Wybierając konto firmowe, użytkownicy powinni kierować się innymi czynnikami, niż w przypadku konta osobistego. Rachunek firmowy przeznaczony jest do innych celów niż rachunek osobisty. Jakie kryteria warto uwzględnić?

Na co zwracać uwagę, wybierając konto firmowe?

  • opłaty za prowadzenie konta - wiele banków oferuje konto firmowe za darmo, jeżeli użytkownik spełni poszczególne warunki, zapisane w regulaminie. Warto sprawdzić cennik danego banku, aby upewnić się że prowadzenie konta firmowego i powiązanej z nim karty płatniczej nie będzie generowało dodatkowych kosztów.
  • koszty związane z przelewami - poszczególne czynności, takie jak przelewy, płatności zagraniczne, czy też wypłata gotówki z bankomatu, mogą być objęte prowizją. Mimo iż prowizja stanowi stosunkowo mały procent całkowitej kwoty transakcji, to w skali wielu lat może uszczuplić budżet o większą kwotę.
  • wygoda użytkowania - coraz częściej smartfon zastępuje komputery osobiste, toteż istotne jest to, jak działa i co oferuje aplikacja mobilna danego banku. Możliwość zarządzania swoim kontem w każdym miejscu z poziomu telefonu dla wielu osób jest priorytetem.

Gdzie znaleźć najlepsze konto firmowe?

Trudno jednoznacznie wskazać najlepsze konto firmowe, ponieważ taki produkt finansowy powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań przedsiębiorcy. Z tego powodu warto kierować się własnymi preferencjami, i przeanalizować swoje priorytety. Dobrym miejscem na znalezienie odpowiedniego rozwiązania jest ranking kont firmowych, czyli zestawienie najlepszych ofert. Najlepsze konto firmowe znajdziecie, przeglądając ranking na https://finhack.pl/ranking-kont-firmowych/

Dlaczego warto szukać w rankingu?

  • oszczędność czasu - rankingi internetowe posiadają bezpośrednie odnośniki, które przekierowują na stronę internetową danego banku. Za pomocą paru kliknięć, osoba zainteresowana może przejść na stronę banku, wypełnić wniosek i cieszyć się kontem firmowym.
  • tylko najlepsze oferty - rozwiązania widniejące w rankingach cieszą się wyrobioną renomą i uznaniem wśród użytkowników. Korzystając z rankingu, przedsiębiorca ma gwarancję tego, że wybrane konto firmowe to jedno z najlepszych obecnie dostępnych produktów finansowych.
  • brak ograniczeń - rankingi kont firmowych działają całodobowo w każdym dniu tygodnia. Oferta kont jest zmienna, i może zdarzyć się, że dany bank zaproponuje klientom nowe rozwiązanie, lub zmieni jego warunki. Internetowe zestawienia pozwalają przedsiębiorcom być na bieżąco z ofertą bankową.

Konto firmowe, a konto osobiste

Nie zaleca się stosowania konta osobistego jako konta firmowego. Takie działanie utrudnia oddzielenie życia prywatnego od życia zawodowego, i może prowadzić do powstania chaosu w finansach. Co więcej, podczas ewentualnej kontroli, uprawnione podmioty będą mieć wgląd nie tylko w transakcje firmowe, lecz także prywatne. Może to prowadzić do ewentualnych problemów, i na pewno nie jest dla przedsiębiorcy dobrym rozwiązaniem.

Konto specjalnie dla przedsiębiorców

Konto firmowe to produkt finansowy przeznaczony dla przedsiębiorców, przez co jest dostosowany do ich potrzeb i wymagań. Poszczególne rachunki pozwalają ułatwić rozliczanie się z ZUS i Urzędem Skarbowym, a także oferują funkcje takie jak split payment, czyli podzielone płatności. Jeżeli zależy Ci na wygodzie i organizacji w finansach Twojej działalności, to konto firmowe będzie idealnym rozwiązaniem.

Konto firmowe za darmo

Decydując się na konto firmowe za darmo, dokładnie przeczytaj regulamin i warunki świadczenia usługi. Relatywnie rzadko zdarza się, aby dane konto było całkowicie darmowe. W sporej części przypadków użytkownicy są zwolnieni z dodatkowych opłat dopiero po spełnieniu odpowiednich warunków, takich jak wykonanie przelewów na pewną kwotę w danym okresie rozliczeniowym.

Konto firmowe za darmo przez określony czas

Aby przyciągnąć do swojej oferty nowych klientów, banki często oferują zwolnienie z opłat za prowadzenie konta i powiązanej z nim karty płatniczej przez określony okres czasu, np. 2 lata. Jeżeli dana osoba nie zamierza korzystać z konta firmowego w dłuższej perspektywie czasowej, to taka oferta może być dobrym i atrakcyjnym rozwiązaniem.

Czy warto zmienić konto firmowe?

Mimo iż banki proponują stałym klientom programy lojalnościowe i benefity, to nie zawsze opłaca się zostawać przy jednym, tym samym rachunku. Oferta kont firmowych nieustannie się zmienia, co oznacza że podczas użytkowania danego konta, na rynku mogą pojawić się nowe, znacznie korzystniejsze rozwiązania. Ponadto, banki często raczą nowych klientów benefitami, takimi jak bonusy pieniężne i lepsze warunki korzystania z konta. Z tego powodu warto przeglądać internetowe rankingi i zestawienia, aby wybrać najlepsze konto firmowe w przypadku chęci zmiany rachunku.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design