Konsolidacja barów przydrożnych jest możliwa?

Autor: Redakcja
Data dodania: 20 sierpnia 2012
Kategoria:
polskie-jadlo-lokal

Polskie Jadło może przejąć Leśne Runo. Krzysztof Moska zakupił właśnie ponad 312 tys. akcji Leśnego Runa zapewniających 8,69 proc. kapitału spółki.

Tym samym Moska zaznaczył, iż chciałby aby w przyszłości sieć restauracji Leśne Runo należała do Polskiego Jadła i jego celem jest konsolidacja barów przydrożnych. Inwestycja której dokonał to kolejny krok po zaangażowaniu się w giełdową spółkę Polskie Jadło – miesiąc temu zakupił akcje, co daje mu w obecnej sytuacji 7% akcji spółki.

Raport o przekroczeniu przez znanego inwestora progu 5 proc. w restauracyjnej spółce z NewConnect wzbudził euforię wśród inwestorów. Papiery Leśnego Runa podrożały o 19,4 proc. do 43 gr.

Moska zapowiada, że chce stworzyć sieć barów liczącą docelowo nawet 500 placówek. Z tego około 80 proc. mają stanowić Pit-stop bary zlokalizowane przy drogach i stacjach benzynowych. Leśne Runo posiada obecnie 18 przydrożnych restauracji. W 2011 r. spółka miała blisko 6,8 mln zł przychodów i poniosła 221,9 tys. zł straty netto. Z kolei Polskie Jadło posiada dziewięć placówek. W minionym roku miało 10 mln zł obrotów i 1 mln zł zysku netto.

Moska dopuszcza możliwość zwiększenia ilości posiadanych akcji spółki z NewConnect. Nie wyklucza jednak możliwości zbycia akcji w przypadku odpowiedniego wzrostu ich wartości bądź zmian w kształtowaniu się sytuacji rynkowej lub funkcjonowania firmy.

Inwestor podkreśla, że na najbliższym walnym zgromadzeniu Polskiego Jadła, zwołanym na koniec sierpnia, będzie przekonywał akcjonariuszy do konsolidacji rynku restauracji przydrożnych. Wówczas zamierza zaprezentować swoje pomysły na rozwój przedsiębiorstwa.

Jednak Jan Kościuszko, założyciel i prezes Polskiego Jadła nie chce na razie komentować tych doniesień.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram