Konsekwencja w biznesie gwarancją sukcesu

Data dodania: 28 maja 2021
Kategoria:

Historia Mariki Migdał, posiadaczki trzech restauracji Da Grasso, dowodzi, że właściwe zaangażowanie, cierpliwość oraz wsparcie franczyzodawcy są kluczem do osiągnięcia sukcesu w branży gastronomicznej. Z okazji 25-lecia obecności firmy na polskim rynku, 25-letnia właścicielka franczyzy dzieli się swoimi doświadczeniami.

Początki Mariki Migdał w Da Grasso

Marika Migdał przejęła swoją pierwszą restaurację w marcu 2019 roku. W decyzji o podjęciu tego kroku pomogło jej wcześniejsze doświadczenie w gastronomii oraz zapewnienie o wysokiej jakości systemu franczyzowego. "Restauracja, którą przejęłam, nie była w najlepszym stanie. Powrót na właściwe tory wymagał znacznego wysiłku – na początku przebywałam w lokalu nawet 12 godzin dziennie. Jednak ciężka praca szybko przyniosła efekty. Klienci dostrzegli zmianę, docenili poprawę naszej obsługi i zaczęli wracać do restauracji. W tym czasie miałam stałe wsparcie przedstawicieli Da Grasso i mojego indywidualnego opiekuna, co przekonało mnie do dalszego rozwoju".

Otwarcie drugiej restauracji i wyzwania związane z pandemią

Decyzję o otwarciu drugiej restauracji podjęła szybko, mimo wyzwań, w tym wybuchu pandemii. "Najważniejszym atutem franczyzy Da Grasso jest dobrze przemyślana strategia sprzedaży, skupiająca się na dostawach. To było kluczowe w czasie pandemii. Renowacja nowego lokalu wydłużyła się z dwóch do sześciu miesięcy, ale ostatecznie wszystko się udało. Najcenniejsze jest dla mnie wsparcie Da Grasso w działaniach marketingowych, takich jak dostarczanie materiałów reklamowych i wsparcie promocji online".

Plany na otwarcie trzeciej restauracji

W planach jest otwarcie trzeciej restauracji, której budowa jest już na zaawansowanym etapie. Młoda przedsiębiorczyni podkreśla, że jej sukces w tak krótkim czasie to efekt ciężkiej pracy i wsparcia zaufanego partnera. "Przed przejęciem pierwszego lokalu miałam wątpliwości, ale zdecydowałam się na ryzyko. Przy drugiej restauracji obawy były większe, ale teraz jestem pewna swojej decyzji. Model Da Grasso działa – dzięki wsparciu franczyzodawcy i zaufanej załodze, można być spokojnym o swój biznes".

Zarządzanie trzema restauracjami i macierzyństwo

"Zarządzanie trzema lokalami w różnych miejscach to wyzwanie. Ostatnio moja rodzina się powiększyła, więc poświęcam większość czasu macierzyństwu. Mimo to, staram się odwiedzać restauracje trzy razy w tygodniu. Utrzymuję regularny kontakt z każdym lokalem i ufam moim menedżerom. Moje pięcioletnie doświadczenie w gastronomii nauczyło mnie, że sprawny i zgrany zespół to podstawa. Nie boję się zostawiać lokali w ich rękach, ale zawsze monitoruję ich pracę".

Rady dla młodych przedsiębiorców

Marika Migdał radzi młodym przedsiębiorcom dokładną analizę rynku i konkurencji. "Poza tym – cierpliwość. Zanim nowy lokal zacznie dobrze prosperować, musi minąć sporo czasu. Trzeba być konsekwentnym, cierpliwym, wierzyć w swój sukces i nie poddawać się".

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design