Koniec z "pierwszym dniem w pracy"

Autor: Redakcja
Data dodania: 5 września 2016
Kategoria:
Foto: pixabay.com
Koniec z "pierwszym dniem w pracy"

Z początkiem września wszedł w życie przepis nakazujący podpisanie umowy z pracownikiem przed rozpoczęciem przez niego pracy. Do tej pory umowa musiała być podpisana do końca pierszego dnia pracy. Błąd w tej procedurze może kosztować 30 000 zł.

Obecnie pracodawca musi pamietać o tym, żeby podpisać umowę o pracę z pracownikiem zanim zostanie on do niej dopuszczony. Jeśli kontrolerzy Państwowej Inspekcji Pracy odkryją nieproawidłowości, mogą nałożyć na przedsiębiorcę poważną karę - nawet do 30 000 zł.

Nowy przepis jest odpowiedzią na metodę popularną wśród firm zatrudniających ludzi na czarno. Nieuczciwi pracodawcy w przypadku kontroli tłumaczyli, że pracownik jestt dziś pierwszy dzień w pracy a przecież na podpisanie umowy mają czas do końca tegoż dnia. Nie jest tajemnicą, że wiele firm zatrudniało w ten sposób ludzi miesiącami lub nawet latami. Nowe prawo ma z jednej strony ukrócić prceder niepłacenia składek, z drugiej zaś poprawić sytuację pracowników, do tej pory pozbawionych ochrony.

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram