Koniec franczyzy KredytOK

Data dodania: 14 października 2019
Kategoria:
Foto: KredytOK

Capital Serivce S.A. właściciel marki KredytOK wypowiedział umowy franczyzy wszystkim swoim franczyzobiorcom.

Poprosiliśmy przedstawicieli firmy o komentarz. Odpowiedzi udzieliła Pani Anna Horoszewska, kierownik biura zarządu, radca prawny:

- Capital Service S.A. prowadzi 103 własne oddziały KredytOK oraz 20 oddziałów franczyzowych w całej Polsce. Zarząd Capital Service podjął decyzję o niekontynuowaniu rozwoju sieci franczyzowej i rozwiązaniu 20 umów z obecnymi franczyzobiorcami. Umowy zostaną rozwiązane zgodnie z ich postanowieniami, tj. z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Powodem tej decyzji jest niezadowalająca efektywność sprzedaży oddziałów franczyzowych i jakość portfela pożyczkowego.
Przed podjęciem tej decyzji zarząd spółki Capital Service S.A. przeprowadził analizy efektywności placówek franczyzowych na tle działających własnych oddziałów KredytOK. W ocenie zarządu kontynuacja dalszego rozwoju sieci franczyzowej jest bezcelowa, oparta na twardych danych. W placówkach franczyzowych  KredytOK, oprócz własnych produktów Capital Service S.A. dostępne są 4 platformy dostawców zewnętrznych. Jeśli oferta produktowa Capital Service S.A. nie spełnia oczekiwań franczyzobiorcy i klienta, wnioski można skierować do kilkudziesięciu dostawców innych produktów pożyczkowych i bankowych. W ofercie są dostępne również ubezpieczenia. Wymienione opcje zapewniają franczyzobiorcy dostęp do ofert i produktów dostępnych na rynku pośrednictwa finansowego i kontynuowanie działalności pod własnym szyldem.

Capital Serivce działa w branży pośrednictwa finansowego od 1999 roku. W 2016 roku firma postawiła na rozwój działalności poprzez franczyzę. Plany były ambitne, jeszcze w marcu tego roku Dariusz Łachowski, Członek Zarządu Capital Service informował, że planowane są nowe otwarcia placówek franczyzowych. Został również powołany nowy Departament, który był dedykowany właśnie do rozwoju tego kanału sprzedaży. Co ciekawe jeszcze w maju tego roku firma informowała o nowych otwarciach placówek franczyzowych KredytOK.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design