Koncerny paliwowe w kolejce po... Żabkę?

Data dodania: 28 września 2016
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Żabka
PKN Orlen i Loto chcą kupić Żabkę.

Kolejka chętnych do kupna sieci popularnych osiedlowych sklepów powiększa się. Wśród zainteresowanych jest Grupa Eurocash oraz dwa polskie koncerny paliwowe.

Finalizacja sprzedaży Żabki ma nastąpić pod koniec bieżącego roku, a wartość transakcji może wynieść miliard euro. Jak informowaliśmy wcześniej, kupnem największej sieci placówek typu convenience store w Polsce jest zainteresowana Grupa Eurocash oraz według informacji agencji Reuters - PKN Orlen i Lotos.

O potwierdzenie tej informacji zwróciliśmy się do spółki Żabka. – Potwierdzamy, że proces sprzedaży jest rozpoczęty. Nie komentujemy jednak jego przebiegu. O szczegóły planowanej transakcji sprzedaży proszę pytać właściciela spółki – mówi Anna Jarzębowska-Kwiatek, rzecznik spółki Żabka.

W funduszu Mid Europa Partners, do którego należy sieć sklepów otrzymaliśmy podobną odpowiedź. Obecny właściciel Żabki nie komentuje żadnych doniesień medialnych.

Planowane przekształcenie struktury właścicielskiej to kolejna w ostatnim czasie zmiana w popularnej sieci sklepów. W kilku miejscach w Warszawie pojawiły się zupełnie nowe sklepy tej sieci z nowym logo bez znajomego płaza. Obecny właściciel sklepów zdecydował się na testowanie nowego formatu sklepu.

Nowe „Żabki” mają być sklepami dla osób żyjących w biegu. W asortymencie pojawi się więcej gotowych dań, przekąsek i napojów na wynos. Testy prowadzone są póki co w kilku miejscach. Na razie sieć ogranicza je do dużych miast i ruchliwych lokalizacji.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram