Koncern BP: 450 stacja otwarta

Autor: Redakcja
Data dodania: 20 marca 2013
Kategoria:
bp_fotka

bp_fotka

Brytyjski koncern BP otworzył 450 stację w Polsce. Obecnie w sieci znajduje się 218 placówek franczyzowych i 232 własne, z czego 13 lokalizacji przy autostradach i drogach ekspresowych. 

Otwarcie nowej stacji z logo BP to realizacja naszej strategii rozwoju firmy w Polsce, której celem jest utrzymanie pozycji lidera w branży paliwowej. Mimo że obecna sytuacja rynku paliwowego w Polsce nie jest łatwa, BP jest chyba najszybciej rozwijającą się siecią paliwową w Polsce – mówi Bogdan Kucharski, dyrektor generalny BP Europa SE Oddział w Polsce.

W zeszłym roku koncern BP rozbudował sieć w Polsce o 30 nowych obiektów. – Naszym celem jest istotne zwiększenie udziału w rynku, więc podobne do ubiegłorocznego tempo rozwoju planujemy utrzymać również w kolejnych latach. Wygrana w rozstrzygniętych w ubiegłym roku postępowaniach przetargowych pozwoli nam powiększyć sieć stacji o kilkanaście kolejnych lokalizacji przy autostradach (cztery obiekty przy A1, po dwa przy A2 i A4 oraz jeden przy A18) i drogach ekspresowych (dwa obiekty przy S17 w Markuszowie w woj. lubelskim). Nowe obiekty będziemy również budować w miastach, a także przy drogach krajowych i regionalnych – podsumowuje Bogdan Kucharski.

Po niedawnym przejęciu przez Shell Polska 106 stacji samoobsługowych Neste Oil Polska, BP na rynku detalicznej sprzedaży paliw w Polsce straciło pozycję wicelidera. Wraz placówkami Neste, sieć Shell zrzesza obecnie 482 stacje. Niekwestionowanym liderem, z liczbą ponad 1760 stacji, pozostaje Orlen. Pod względem ilości stacji partnerskich, BP nadal zajmuje pierwsze miejsce wśród zagranicznych koncernów paliwowych, działających na polskim rynku.

Ważnym elementem oferty pozapaliwowej BP są kąciki gastronomiczne – Wild Bean Cafe, które od 2011 roku otwierane są z powodzeniem także na stacjach franczyzowych sieci. Od początku sierpnia 2012 roku oferta Wild Bean Cafe została wzbogacona o zestawy śniadaniowe.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram