Stylowa jazda bez ryzyka

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Bartosz Liszkowski, prezes Ziebart Polska
Ziebart oferuje współpracę na promocyjnych warunkach.

Amerykańska marka, pod którą działają warsztaty specjalizujące się w renowacji samochodów i ochronie lakieru kontynuuje rozwój sieci partnerskiej na promocyjnych warunkach.

W Polsce firma wdraża dwa rodzaje konceptu partnerskiego, które cieszą się zainteresowaniem przedsiębiorców. Pierwszy - Ziebart Express to promocyjny program partnerski w pełni finansowany przez franczyzodawcę.

W maju i w czerwcu br. podpisaliśmy dwie umowy franczyzowe w Bydgoszczy i w Nowym Tomyślu. Otwarcie placówki w Bydgoszczy nastąpi na przełomie sierpnia i września. Na drugą jeszcze trzeba poczekać, ponieważ na potrzeby Ziebarta budowana jest osobna hala usługowa. Prowadzimy również rozmowy z kolejnymi kandydatami. Ofertę współpracy kierujemy do właścicieli serwisów i dealerów samochodowych zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach –  mówi nam Bartosz Liszkowski, prezes Ziebart Polska.

Franczyzodawca zwalnia partnerów z wszelkiego ryzyka związanego z inwestycją w biznes. Bierze na siebie wszystkie koszty wyposażenia placówki i realizacji usług. Dostarcza m.in. maszyny, środki chemiczne i inne akcesoria wykorzystywane w pracy.

Po naszej stronie jest również rekrutacja pracowników, ich wyszkolenie i wynagradzanie za pracę. Warunkiem rozpoczęcia współpracy jest konieczność posiadania salonu dealerskiego lub dobrego warsztatu o ugruntowanej pozycji na rynku oraz zadaszonej i ogrzewanej powierzchni warsztatowej. W przypadku tego konceptu nie chcemy budować placówek od zera – wyjaśnia Bartosz Liszkowski.

Drugi rodzaj współpracy oparty jest na zasadach tradycyjnej franczyzy. W tym przypadku, koszt inwestycji w placówkę wynosi około 100 tys. zł i leży po stronie licencjobiorcy. Można zainwestować w warsztat od zera lub po dwóch latach współpracy w ramach Ziebart Express przejść z promocyjnego modelu na pełną franczyzę. Wówczas franczyzobiorcy wykupują zamortyzowany sprzęt po promocyjnej cenie (maszyny, narzędzia oraz inne elementy stosowane w placówce) i stają się właścicielami serwisu. Przejście na tradycyjny model franczyzowy otwiera partnerowi drzwi do pełnego pakietu usług.

Pod szyldem Ziebart Express jest ich tylko ograniczony zakres, związany przede wszystkim z ochroną lakieru na samochodach. Współpraca na zasadzie pełnej franczyzy rozszerza ofertę o bardziej skomplikowane usługi, m.in. ochronę i czyszczenie tapicerki, oklejanie samochodów foliami ochronnymi i kolorowymi, kładzenie folii na szyby itd. Rozwój działalności przekłada się też na jej obroty – zachęca do działania Bartosz Liszkowski.

Pełna informacja na temat współpracy z Ziebart Polska znajduje się w naszej bazie systemów franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram