Komputronik zamierza przejąć Karen Notebook

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 lutego 2008
Kategoria:

Komputronik zamierza przejąć jedną z największych w Polsce sieci sprzedaży notebooków i technologii mobilnych Karen Notebook.

Obie spółki podpisały już w tej sprawie list intencyjny. Komputronik miałby przejąć za kontrolę nad Karen Notebook za 49,5 mln zł.

Już po zeszłorocznym debiucie giełdowym, Komputronik zapowiadał powiększenie sieci sprzedaży. Poznańska firma zarządza obecnie siecią ponad 60 sklepów komputerowych.
Po dołączeniu do niej ponad stu salonów Karen Notebook powstanie największa w Polsce sieć sprzedaży detalicznej komputerów i akcesoriów komputerowych zlokalizowanych w największych miastach kraju i ważniejszych centrach handlowych. Komputronik nie zamierza jednak zmieniać marki Karen Notebook ani ujednolicać oferty powstałej w skutek połączenia sieci salonów. Oferta przejmowanej sieci ulegnie jedynie nieznacznemu poszerzeniu.

Obie sieci po połączeniu korzystały będą z jednego centrum logistycznego. Planowane są także wspólne kampanie marketingowe oraz ograniczenie niektórych kosztów związanych z funkcjonowaniem i zarządzaniem sieciami salonów sprzedaży. Naturalną konsekwencją takiego zwiększenia liczby placówek, a co za tym idzie - potencjału sprzedaży, będzie z pewnością umocnienie pozycji negocjacyjnej kupców Komputronika. Dla klientów oznaczać to może odczuwalny spadek cen sprzętu komputerowego w salonach należących do spółki.

Według specjalistów taka konsolidacja w branży komputerowej jest naturalnym efektem rosnącej koniunktury. „Oznacza to, że w perspektywie najbliższych kilku lat, rynek ten będzie rósł zarówno ze względu na dynamiczny rozwój nowych technologii jak i rosnące potrzeby konsumentów, którym sprostać mogą tylko silne i dobrze rozwinięte organizmy gospodarcze.” – mówi Adam Wroczyński z Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych.

Szczegóły transakcji i konkretne plany Komputronika znane będą po zaakceptowaniu transakcji przez Komisję Nadzoru Finansowego i podpisaniu umowy pomiędzy spółkami.

Agata Zarębska, 27 lutego 2008r.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram