Komfort przyspiesza ekspansję w Polsce i zagranicą

Autor: Redakcja
Data dodania: 9 lutego 2010
Kategoria:

komfort_fotkaSieć sklepów z podłogami swój polski sukces zamierza powtórzyć w Czechach i na Słowacji, gdzie w tym roku otworzy 9 sklepów. Nie zaniedba także rynku krajowego – do sieci ma dołączyć 28 nowych placówek, w tym 20 franczyzowych.

Dla Komfortu będzie to oznaczało zdecydowane przyspieszenie w otwieraniu sklepów francyzowych. Koncept ten jest dostępny dla przedsiębiorców od 2008 roku i w tym czasie firma uruchomiła 18 placówek we franczyzie. Kolejne nadal będą powstawać w miastach liczących od 30 do 70 tysięcy mieszkańców. Jak dowiedział się portal FranczyzawPolsce.pl, na liście miejscowości, w których Komfort poszukuje franczyzobiorców, są m.in. Malbork, Kędzierzyn Koźle, Nysa, Starachowice, Żary, Bolesławiec, Pruszków, Sochaczew, Mińsk Mazowiecki, Wieluń, Ostrów Wielkopolski, Jarocin, a także szereg innych średniej wielkości miast, w której nie działają jeszcze sklepy pod marką Komfort.

W tym roku do sieci liczącej ok. 140 sklepów dołączy w sumie 37 nowych. Oprócz naszego kraju, w którym zaplanowano 28 nowych placówek, Komfort wziął na celownik także Czechy i Słowację. W Czechach działają już 4 sklepy pod tą marką: w Olomoucu (uruchomiony w marcu 2009 r.), w Pilźnie (listopad 2009 r.), w Usti (styczeń 2010 r.) oraz w Pradze (luty 2010 r.). W tym roku Komfort chce otworzyć w Czechach jeszcze pięć sklepów. Planuje także otwarcie pierwszych dwóch placówek na Słowacji.

- Rozwój sieci i jej obecność w Czechach i na Słowacji jest obecnie jednym z głównym celów firmy. Sklepy Komfort są największą specjalistyczną  siecią z podłogami w Polsce i jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych marek.  W ciągu 18 lat dopracowaliśmy nasz model sprzedaży i zdobyliśmy zaufanie milionów klientów. Nadszedł czas, by zaoferować nasze produkty i usługi czeskim oraz słowackim klientom. Nasze doświadczenia z ostatnich kilku miesięcy, od kiedy działają sklepy w Olomoucu i Pilźnie, pokazują, że rynek czeski ocenił naszą ofertę bardzo pozytywnie. Daje to podstawy do dalszego intensywnego rozwoju w tym regionie – mówi Jerzy Szkwarek, prezes zarządu Sklepów Komfort SA.

W ofercie sklepów znajdują się panele laminowane, podłogi drewniane, wykładziny dywanowe i PVC oraz dywany. Asortyment podłogowy uzupełniają branże komplementarne – drzwi i schody oraz firany i zasłony. Sieć aktywnie rozwija ofertę usług, związanych z montażem i pielęgnacją pokryć podłogowych.

Aby założyć franczyzowy Komfort, potrzebny jest lokal o powierzchni 350-500 mkw., kapitał na opłatę wstępną – 50 tys. zł ( w tej cenie franczyzodawca zapewnia projekt sklepu, doradztwo przy jego urządzeniu oraz szkolenia) oraz kolejne 100-150 tys. zł na inwestycję początkową.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram