Komfort po raz 25. we franczyzie

Autor: Redakcja
Data dodania: 29 czerwca 2010
Kategoria:
KomfortSklep należy do franczyzobiorcy, który posiada już trzy inne placówki pod tą marką. W sumie w sieci działa już czterech multifranczyzobiorców.

Obecnie sieć sklepów z podłogami i wykładzinami Komfort liczy 149 jednostek: 116 placówek własnych w Polsce oraz 25 franczyzowych, a do tego 7 sklepów w Czechach i jeden na Słowacji. Dwudziesty piąty sklep franczyzowy Komfort został otwarty w miniony weekend w 25-tysięcznym Świeciu. Jak informuje firma, multifranczyzobiorca, który uruchomił tę placówkę, ma już trzy inne lokalizacje i planuje otwarcie kolejnych.

Sieć franczyzowa Komfortu rozwijana jest od maja 2008 roku. Sklepy w tej formule powstają w miastach liczących od 25 do 80 tys. mieszkańców. Lokal potrzebny na uruchomienia takiej działalności powinien mieć w granicach 400-600 mkw., zaś niezbędna wartość inwestycji to ok. 120 tys. zł netto. Komfort oferuje możliwość rozłożenia tej sumy na raty.

Szczególnie atrakcyjną ofertę ma jednak dla multifranczyzobiorców, którym daje możliwość anulowania trzech ostatnich rat, co w praktyce oznacza zmniejszenie kosztów inwestycji nawet do 30 proc. Na razie skusiły się cztery osoby, które otworzyły więcej niż jedną placówkę Komfortu.

Komfort cały czas poszukuje kolejnych partnerów, na ten rok zaplanował bowiem uruchomienie 20 sklepów we franczyzie, co oznacza, że przed nim jeszcze kilkanaście otwarć. Zainteresowani tego rodzaju działalnością mają jednak spory wybór. Sieci z podobnym asortymentem rozwijają m.in. Ruck Zuck, DDD Dobre Dla Domu oraz Vox Drzwi i Podłogi.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram