Kombinacje w Optimusie

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 października 2009
Kategoria:
optimus.gif

optimus.gifWiele się dzieje w Optimusie. Najpierw miała być fuzja z Work Sernice. Kilka dni temu dawny lider poinformował, że nie połączy się ze spółką WorkService. A chwilę później pochwalił się podpisaniem listu intencyjnego z Grupą CDP, do której należy CD Projekt – można się pogubić.

Sztandarowym produktem CD Projektu jest gra „Wiedźmin”. Zarząd Optimusa podpisał list intencyjny, na podstawie którego obejmie 100 proc. udziałów w spółce CDP, właścicielu Grupy CDP, w zamian za 35 mln akcji nowej emisji Optimusa. Media przekornie piszą, że CD Projekt wejdzie na giełdę przez wydmuszkę – Optimusa. - CD Projekt jest bardzo rozwojowy. Bardzo wiele już osiągnął, ale jestem przekonany, że osiągnięcia tej spółki w następnych 2-3 latach będą naprawdę szokujące – mówi Zbigniew Jakuba, główny akcjonariusz Optimusa.

CD Projekt od lat zapowiadał, że chce wejść na giełdę. Z kolei Optimus od dawna szuka inwestora. W tej chwili praktycznie nie prowadzi działalności operacyjnej.

Optimus SA działa na rynku polskim od 1988 roku. Jest producentem i dystrybutorem sprzętu komputerowego oraz dostawcą rozwiązań informatycznych dla działalności handlowej, produkcyjnej i usługowej. Powstała w wyniku podziału Optimus na spółkę Grupa Onet.pl (część internetowa) oraz Optimus (część technologiczna). Marka Optimus to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce. Działa głównie na rynku krajowym. Od 1994 Optimus jest także notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych – jesteśmy legendą nie tylko polskiego rynku IT, ale także rynku kapitałowego.

Optimum liczył, że uda mu się zdynamizować sprzedaż do klientów indywidualnych, otwierając sklepy w dużych sieciach handlowych na zasadach franchisingu. W 2004 roku zainicjował program sprzedaży detalicznej w centrach handlowych, a pierwsze stoisko zostało otwarte w Galerii Mokotów w Warszawie. W 2006 roku Optimus S.A otworzył trzeci – po Warszawie - salon firmowy - w Stalowej Woli i Przemyślu. Salony w Stalowej Woli i Przemyślu były prowadzone, na zasadach franczyzowych, przez partnerów handlowych firmy OPTIMUS S.A. – firmę RE – COMP w Stalowej Woli i firmę INFORES – w Przemyślu.

FwP, 12 października 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram