Kolporter odkłada debiut

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 sierpnia 2011
Kategoria:
Kolporter_-_Top_PressSpółka prowadząca saloniki prasowe oraz sklepy spożywcze działające w systemie partnerskim nie wejdzie na giełdę w 2011 roku.

- Nasza decyzja wynika z analizy sytuacji na warszawskim parkiecie, a także z faktu osiągania systematycznego wzrostu przychodów i dynamicznej poprawy parametrów finansowych. Wyniki osiągnięte w pierwszej połowie 2011 roku, a także nasze prognozy na drugie półrocze potwierdzają duży potencjał organicznego wzrostu wartości spółki oraz umożliwiają aktywny udział w procesie konsolidacji rynku FMCG - informuje Krzysztof Klicki, prezes Kolportera S.A.

I dodaje: - Obecna sytuacja na rynku kapitałowym nie sprzyja pełnej realizacji naszych zamierzeń inwestycyjnych, dlatego też rezygnujemy z planów przeprowadzenia IPO w tym roku. Definitywnie nie wycofujemy się z naszych giełdowych planów, ale również rozważamy alternatywne scenariusze dalszego kapitałowego rozwoju spółki.

Wyniki Kolportera osiągnięte w I półroczu 2011 roku potwierdzają, że spółka się rozwija. Osiągnęła w tym czasie 1,8 mld zł przychodów, wynik na działalności operacyjnej był na poziomie 30,6 mln zł, zaś zysk brutto osiągnął poziom 26,5 mln zł. Dla porównania, cały 2010 rok spółka zakończyła z roczną sprzedażą na poziomie 3,4 mld zł oraz zyskiem brutto w wysokości 41 mln zł.

Sieć Kolportera liczy już ok. 900 punktów sprzedaży, składają się na nią saloniki prasowe Kolporter, salony Top Press oraz sklepy conveniece Dobry Wybór. Ich właścicielem jest spółka, ale prowadzone są one przez niezależnych przedsiębiorców – partnerów Kolportera. Obecnie spółka współpracuje na tej zasadzie już z ok. 600 osobami, bowiem niektórzy partnerzy zarządzają więcej niż jednym punktem.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram