Kolejne sklepy Piotr i Paweł zamknięte

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 października 2018
Kategoria:
Foto: pixabay.com

O problemach sieci słychać co najmniej od początku roku. Wciąż trwają próby uratowania spółki poprzez zmniejszenie ilości sklepów.

Zamknięcia dotknęły w ostatnich miesiącach sklepy w całej Polsce: m.in. w Warszawie, Wrocławiu czy Szczecinie. Teraz dołączają do nich dwie kolejne placówki. Ich adresy to ul. Limbowa w Gdańsku i ul. Włodka w Grudziądzu. Przedstawiciele sieci wciąż utrzymują, że zamknięcia nie są początkiem końca firmy, a wręcz przeciwnie – dzięki nim w portfolio mają pozostać te sklepy, które najlepiej sobie radzą, co ma umożliwić rozwój w przyszłości.

Każda decyzja o zamknięciu ma być poprzedzona dokładną analizą sytuacji sklepu na tle innych placówek sieci i marketów konkurencji, które znajdują się w okolicy. Tajemnicą poliszynela jest, że Piotr i Paweł mocno ucierpiał na rywalizacji z dyskontami. Kilka lat temu nieliczne Biedronki czy Lidle z ograniczonym wyborem towarów zaspokajały potrzeby innego segmentu rynku niż droższe delikatesy. Jednak dyskontów gwałtownie przybyło, a w nich pojawiły się tańsze wersji trufli, eko-żywności czy ekskluzywnych czekoladek, co mocno uderzyło w bardziej ekskluzywne sieci. Zresztą niektóre sklepy Piotr i Paweł zostały ostatnio odsprzedane właśnie największemu dyskontowemu graczowi, czyli Biedronce. Na razie ratunek dla Piotra i Pawła wciąż jest możliwy, bo sieć nadal ma 110 placówek w całej Polsce. Istniejąca od 1990 roku sieć od dwóch lat prowadzi też handel on-line. Ma też własny program franczyzowy.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram