Kolejne poruszenie w branży odzieżowej. LPP przejmuje właściciela Diverse?

Autor: Redakcja
Data dodania: 21 maja 2009
Kategoria:
diverse_logo.jpg

  diverse_logo.jpg Dzisiejszy „Parkiet” zdaje się potwierdzać to, o czym pisaliśmy kilka dni temu. Właściciel marki Diverse – firma Etos odczuwa skutki kryzysu finansowego. Czy efektem tego będzie przejęcie marki przez spółkę LPP?

Sklepy Diverse jeszcze w 2007 roku radziły sobie doskonale. Miały wówczas 213 mln złotych obrotów diverse_sklep.jpgi wypracowała 1,3 mln zł zysku netto. Spowolnienie gospodarcze przyniosło problemy z płynnością, zatory płatnicze. Banki, które udzieliły spółce Etos kredytów domagają się spłaty zobowiązań (notabene chodzi o Raifeisen Bank – ten sam, który przewijał się wokół spraw Semaxu).
Od negocjacji z bankiem uzależniona będzie decyzja w sprawie ewentualnego zakupu Etosu przez LPP. A jest co brać. Etos posiada blisko 200 salonów w Polsce i w Niemczech. Przypomnijmy, także LPP nie ustrzegł się skutków kryzysu. Po raz pierwszy od trzech lat spółka zakończyła kwartał pod kreską. Uwadze inwestorów nie umknęły słabe wyniki odzieżowego lidera, kurs odzieżowego dystrybutora spadł wówczas 1,7 proc. Czy zatem zakup tak popularnej marki jak Diverse ma być sposobem na recesję?

Agnieszka Grabuś, 21 maja 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram