Kolejna spółka odzieżowa chce rozwijać sieć franczyzową

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 sierpnia 2009
Kategoria:
logo_torpo.gif

logo_torpo.gifToruńska firma Torpo przygotowuje się do uruchomienia franczyzowych punktów handlowych w kilku polskich miastach. Pierwszy taki sklep powstanie już we wrześniu w Poznaniu.

Sklepy te będą sprzedawać produkty Torpo, ale pozostaną własnością lokalnych przedsiębiorców. Torpo S. A. jest firmą z prawie 60 letnią tradycją i od momentu założenia, w 1947 roku, wyspecjalizowaną w produkcji odzieży męskiej. Podstawowym asortymentem spółki są ubrania, marynarki, spodnie oraz kamizelki. Do tej pory zdecydowana większość produkowanej w Torpo odzieży (głównie w formie tzw. przerobu uszlachetniającego), trafiała do odbiorców zagranicznych. Firma współpracuje ze znanymi firmami z Niemiec, Holandii, Francji, Danii, Szwecji oraz Litwy, przy czym współpraca z niektórymi trwa już ponad 20 lat.

Do końca marca toruński producent męskiej odzieży nie odczuwał kryzysu. Były dodatkowe godziny pracy i premie. Ostatnio w mediach pojawiają się różne doniesienie o kłopotach finansowych, które jednak nie ominęły firmy Torpo. Prezes spółki Jan Kucharski problemy te tłumaczy światowym kryzysem. - Firmy odzieżowe padają. Nasi partnerzy z zachodu mają pełne magazyny. Zamówień jest o połowę mniej niż przed rokiem - mówił. Efektem czego miało być przymusowe przejście prawie 400 pracowników toruńskiej spółki do agencji pracy tymczasowej. Zamówienia na garnitury szyte w fabryce spadły o 70 procent.

FwP, 25 sierpnia 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram