TOUS rezygnuje z franczyzy w Polsce

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Tous

Hiszpańska marka biżuterii i akcesoriów TOUS rezygnuje z franczyzy w naszym kraju i przejmuje bezpośrednie zarządzanie swoimi sklepami. Przez ostatnie dziesięć lat sieć była rozwijana w Polsce w ramach franczyzy przez firmę Oriens Bijou.

„Ze względu na dojrzałość, jaką TOUS osiągnął w Polsce i silny rozwój marki, podjęto decyzję o konsolidacji zaangażowania na tym rynku i o bezpośrednim zarządzaniu całą działalnością. W ciągu ostatnich miesięcy firma nieustannie pracowała nad porozumieniem z Oriens Bijou dotyczącym bezpośredniego zarządzania marką w Polsce – podała firma w komunikacie.
Żadna ze stron nie podaje kwoty za jaką została przejęta sieć.

— Sprzedaż objęła także rynek słowacki i czeski. Hiszpańska marka podjęła jednak decyzję o zamknięciu swoich sklepów u naszych południowych sąsiadów — ujawnił w rozmowie z „Pulsem Biznesu” Eugeniusz Jasikowski, prezes Oriens Bijou.

Sieć TOUS w Polsce liczy 45 sklepów w 20 miastach. W samej Warszawie działa 11 sklepów.

Przypomnijmy, że w 2018 roku taką samą decyzję podjęła Pandora. W jej przypadku decyzja była podyktowana tym, że poszczególne salony oferowały różny poziom obsługi, a nawet miały nieco inne wnętrza. Zdarzało się też, że w salonach franczyzowych obsługa reklamacji czy zwrotów odbiegała standardem od tego, co oferują salony własne Pandory. Szkodziło to spójnemu i ekskluzywnemu wizerunkowi marki.

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i upewnij się która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram