Kolejna franczyza w segmencie convenience

Data dodania: 2 stycznia 2017
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com
5 market - tak ma brzmieć nazwa nowej sieci convenience.

Grupa Kapitałowa Emperia zbuduje nową sieć „wygodnych” sklepów spożywczych, która będzie rozwijana w oparciu o franczyzę.

5 market - tak ma brzmieć nazwa nowej sieci convenience. Pierwszy sklep pod nowym szyldem zostanie otwarty w I kwartale 2017 roku w Świdniku. Emperia podpisała też kilka kolejnych umów na otwarcie sklepów w tym formacie.

Spółka poszukuje lokalizacje dla nowych placówek w pobliżu swoich centrów dystrybucyjnych - w centralnej i wschodniej Polsce. Koncept 5 market będzie działać w oparciu o franczyzę, a przewagą sieci mają być artykuły świeże i asortyment wystarczający do zaopatrzenia gospodarstwa domowego we wszystkie podstawowe artykuły spożywcze.

Jak powiedział prezes Emperii Dariusz Kalinowski, firma będzie rozwijać tę sieć w dwóch kierunkach. „Pierwszy to model klasycznej franczyzy, w której partner, który ma już lokal otwiera sklep pod naszym logo. Drugie rozwiązanie będzie polegało na tym, że to my znajdujemy lokalizację, przeprowadzimy adaptację lokalu, wyposażymy sklep i oddamy franczyzobiorcy, który będzie go poprowadzi” – czytamy w serwisie handelextra.pl.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram