Kodak - nowe placówki w centrach handlowych

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 lutego 2009
Kategoria:

Sieć laboratoriów Kodak Express rozwija się dynamicznie od kilkunastu lat. Obecnie spółka posiada 184 jednostki franczyzowe w Polsce. Globalnie sieć liczy na świecie ponad 26000 punktów. Jak zapowiadają przedstawiciele sieci w kwietniu planowane są kolejne otwarcia.

Portal www.franczyzawpolsce.pl dowiedział się, że w dobie zmieniających się warunków i technologii fotograficznych, dalszy rozwój sieci będzie oparty o nowe placówki zlokalizowane w centrach handlowych oraz lokalizacjach z dużym natężeniem ruchu pieszych. Zmiany również będą dotyczyły wizualizacji salonów, nowego podziału na strefy obsługi klienta oraz oznakowania salonów sieci Kodak Express.

Główne cele wyznaczone przez spółkę na rok 2008 zostały zrealizowane. Udało się wprowadzić na rynek nowe, suche i ekologiczne technologie produkcji zdjęć. System nosi nazwę Kodak Adaptive Picture Exchange (APEX) i na głównych imprezach targowych w 2008 roku otrzymał dwie główne nagrody (DIMA (na targach PMA Las Vegas) oraz TIPA (na targach Photokina w Kolonii)). System jest bardzo oszczędny i przyjazny środowisku, nie wymaga prowadzenia skomplikowanych procesów chemicznych i wyznacza nowe trendy w produkcji zdjęć.

Zdaniem Wojciecha Czapnika z Kodak Polska Sp. z o.o. kryzys zwalnia rozwój sieci franczyzowych. Związane jest to z ryzykiem, którego w obecnej, niepewnej sytuacji rynkowej inwestorzy boją się podjąć i ograniczają inwestycje. Dodatkowym problemem staje się ryzyko kursowe i związane z nim koszty najmu powierzchni w centrach handlowych, w których czynsz przeliczany jest z Euro na złotówki. Jednak – jak zapewnia - ilość zapytań o możliwości podjęcia współpracy nie maleje, co może być dobrym prognostykiem na przyszłość.

Agnieszka Grabuś, 27 lutego 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram