Klienci potrzebują sklepów piekarniczych

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 maja 2010
Kategoria:
Sprzedaż pieczywa w Polsce spada. Właściciel sieci Gorąco Polecam Nowakowski jest jednak zdania, że sklepy specjalistyczne z tej branży mają w naszym kraju dobre perspektywy. Trzeba tylko odpowiednio skomponować ich ofertę.

 

O zmieniających się zwyczajach Polaków w zakresie spożywania pieczywa oraz nowej ofercie dla franczyzobiorców odpowiada Michał Zajezierski, kierownik Działu Najmu Nieruchomości i Franczyzy w spółce Nowakowski Sklepy, która jest właścicielem sieci Gorąco Polecam Nowakowski.

Jak rozwija się obecnie rynek piekarniczy w Polsce?

 

Z jednej strony, spożycie samego pieczywa w Polsce w ostatnich latach zmalało, co łączy się ze zmianą stylu życia Polaków, spożywaniem większej ilości posiłków poza domem. Z drugiej strony, pieczywo cały czas pozostanie podstawowym i niezbędnym elementem naszej codziennej diety. Zmienia się na pewno struktura spożycia w kierunku produktów bardziej przetworzonych, prozdrowotnych, z dodatkiem ziaren. Jemy mniej, ale zdecydowanie bardziej zwracamy uwagę na to, co i jakiej jakości.

Prowadzenie piekarniczego sklepu specjalistycznego jest więc perspektywicznym biznesem? Jakie doświadczenia płyną w tym zakresie z działalności własnych sklepów Gorąco Polecam Nowakowski?

Rynek sklepów specjalistycznych znajduje się w Polsce w fazie rozwoju i rozwijał się będzie wraz ze wzrostem poziomu zamożności społeczeństwa i rosnących wymagań klientów. Poza tym porównując go z rynkami zachodnimi, widzimy duże możliwości i perspektywy. Rozwój własnej sieci sklepów Gorąco Polecam Nowakowski pokazuje, iż klienci potrzebują tego typu placówek. Szeroki wachlarz oferowanych produktów od codziennie spożywanego pieczywa, poprzez croissanty, słodkości, kanapki i kawę sprawia, że spadek ilości spożywanego pieczywa nie ma dla nas decydującego znaczenia.

Czym wyróżnia się oferta sklepów Gorąco Polecam Nowakowski na tle konkurencji?

Wszystkie oferowane produkty przygotowywane są w miejscu sprzedaży, co gwarantuje naszym klientom najwyższą jakość i świeżość. W swojej ofercie mamy produkty, które dostępne są tylko w naszych sklepach np. trójkąt pełne ziarno, chleb górski, ciasto czekoladowe z wiśniami, sernik z toffi. Nasza filozofia działania zakłada oferowanie produktów najwyższej jakości, a tego właśnie poszukują nasi klienci. Nasza koncepcja pozwala na sprowadzanie produktów z całego świata, dlatego proponując naszym klientom np. croissanty z Francji, gwarantujemy, że są to najwyższej jakości croissanty sprowadzane z Francji. Jesteśmy też w stanie w szybki i elastyczny sposób zmienić i dopasować ofertę do potrzeb naszych klientów. Gorąco Polecam Nowakowski to od pierwszego sklepu doskonałe miejsce, by kupić kanapkę, napić się dobrej kawy i odpocząć chwilę od codziennym biegu. Od początku w naszej koncepcji wśród oferowanych produktów była kawa, herbata i zimne napoje jako bardzo dobre uzupełnienie oferty piekarniczo-cukierniczej.

Co nowa oferta franczyzowa zmienia z punktu widzenia franczyzobiorcy?

Nowa oferta jest zdecydowanie korzystniejsza dla franczyzobiorców ze względu na to, że nakłady ograniczają się tylko do adaptacji lokalu i są uzależnione bezpośrednio od jego stanu. Jako franczyzodawca ponosimy koszty związane z wyposażeniem sali sprzedaży i dostarczamy urządzenia technologiczne niezbędne do przygotowania produktów. Jednocześnie po naszej stronie jest cała obsługa logistyczna i marketingowa.

Jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze lokalu, na co zwrócić uwagę, by te nakłady były jak najniższe?

Poza samą lokalizacją, która ma bardzo duże znaczenie dla funkcjonowania sklepu, należy zwrócić uwagę na ogólny stan techniczny lokalu. Jeżeli chodzi o wymagania, to lokal musi spełniać typowe dla tego rodzaju placówek wymogi sanepidu. Do podłączenia pieca i innych urządzeń potrzebna jest moc wielkości 26 kW.

 
Rozmawiała Joanna Cabaj - Bonicka
 

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram