Klęska francuskich marek

Autor: Redakcja
Data dodania: 23 lipca 2016
Kategoria:
Foto: Devred 1902
Marka Devred 1902 opuściła  nasz rynek.

Został zamknięty pierwszy i ostatni salon francuskiej marki Devred 1902, znajdujący się w jednym z warszawskich centrów handlowych. To kolejna marka z Francji, która w ciągu kilku ostatnich miesięcy zakończyła swoją działalność w Polsce.

Salon odzieży męskiej Devred 1902, który znajdował się w Centrum Handlowym Wola Park został zamknięty w połowie czerwca tego roku. Sklep mieścił się na parterze zajmując powierzchnię ponad 130 m².

Choć znakiem rozpoznawczym Devred 1902 są kolekcje prêt-à-porter, które charakteryzuje korzystna relacja ceny do jakości, francuska moda nie przypadła Polakom do gustu.

To już kolejne niepowodzenie francuskich marek. W kwietniu tego roku zostały zamknięte sklepy Celio (marka zadebiutowała w Polsce w 2013 roku).

W opinii Edyty Potery, Dyrektora Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych JLL, powodów wycofania się z naszego rynku może być kilka. Jeden z nich to mniejsza skala działania i brak szeroko zakrojonych działań marketingowo-promocyjnych.

Ponadto, w Polsce jest duża konkurencja m.in. ze strony polskich marek. Mamy też bardzo silną pozycję międzynarodowych sieci handlowych, takich jak H&M czy Zara.

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram