Kioski Ruchu jak poczta

Autor: Redakcja
Kategoria:
Sortownia InPostu. Foto: Integer

InPost i Ruch poszerzają współpracę. Już od stycznia w prawie wszystkich 2 tys. placówek własnych Ruchu i 3 tys. franczyzowych będzie można odbierać awizowane przesyłki InPostu.

 

Usługa była testowana w kilkudziesięciu punktach już od pół roku. Według prezesa spółki Integer, właściciela InPostu, w styczniu usługa ma być dostępna praktycznie we wszystkich punktach sieci.

Dla firmy jest to bardzo ważny krok w walce o status "operatora wyznaczonego", czyli zobowiązanego do świadczenia usług powszechnych. Chodzi o dostarczanie przesyłek urzędowych, w tym listów z potwierdzeniem odbioru, przekazów pocztowych, rent i emerytur. Taki status do 2015 roku ma zapewniony Poczta Polska.

-W ostatnich latach RUCH nieustannie wprowadza kolejne innowacje do swojej oferty. Już teraz w firmowych salonach klienci mogą nabyć w konkurencyjnych cenach produkty naszej marki „MyWay”, otrzymać poranny zastrzyk energii dzięki świeżo parzonej kawie oraz zapłacić rachunki. Współpraca z InPost to następny krok w kierunku rozszerzania portfolio naszych placówek o nowe usługi. Wprowadzenie usługi InPost do naszych kiosków to przede wszystkim odpowiedź na stale rosnące potrzeby klientów, którzy coraz częściej poszukują rozwiązań, dzięki którym możliwe będzie załatwienie kilku spraw w jednym miejscu – komentuje Dariusz Stolarczyk, członek zarządu RUCH S.A.

- Współpraca z Ruchem to już drugie w tym roku znaczące partnerstwo InPost w kontekście rozbudowywania sieci punktów obsługi klienta w Polsce. W ostatnim czasie uruchomiliśmy pierwsze punkty w oddziałach Stefczyk Finanse, w których docelowo znajdzie się 400 Punktów Obsługi Klienta (POK). Dotychczasowy stopień ekspansji przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – jeszcze we wrześniu zakładaliśmy, że do końca 2013 roku uruchomionych zostanie około 2000 POK, podczas, gdy już teraz wiemy, że wynik ten uda się znacząco przewyższyć. Udostępnienie punktów InPost w salonach RUCHu pozwoli naszym klientom na załatwienie wielu spraw dzięki wizycie w jednej placówce. To właśnie wygodę odbiorców naszych usług od zawsze stawiamy na pierwszym miejscu – wyjaśnia Rafał Brzoska, prezes Integer.pl

Już niedługo przesyłki w Ruchu będzie można nie tylko odbierać, ale i nadawać. Nadawca będzie mógł przeprowadzić całą procedurę za pośrednictwem internetu, operatorowi kiosku pozostanie jedynie przyjęcie paczki i udokumentowanie transakcji.

KB

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram