Kim są klienci wypożyczalni samochodów w Polsce?

Autor: Redakcja
Foto: Kim są klienci wypożyczalni samochodów w Polsce?

Złota passa wypożyczalni samochodów trwa. Polacy coraz chętniej korzystają z ich usług, ponieważ doceniają szereg korzyści płynących z wypożyczania pojazdów. Czy jest to rozwiązanie dla każdego? Kto najczęściej decyduje się na najem samochodu i dlaczego?

Kiedy klienci najchętniej wypożyczają samochody?

Wypożyczenie samochodu jest dla wielu optymalnym wyjściem z kryzysowej sytuacji. Z usług wypożyczalni korzystają już nie tylko osoby, które potrzebują samochodu podczas krótkiego pobytu w mieście czy po stłuczce, która spowodowała, że ich pojazd jest czasowo niesprawny.

Oferta wypożyczalni na rynku jest bogata i skrojona na miarę potrzeb Klientów. W 2017 roku wypożyczalnie zanotowały wzrost zysków o 8%, a ta liczba z roku na rok rośnie. Co więcej, tendencja wzrostowa nadal się utrzymuje, a Polacy coraz częściej dostrzegają, że wypożyczenie samochodu w obcym mieście jest bardzo wygodne.

Coraz częściej klientami wypożyczalni są osoby, które przyjeżdżają lub przylatują samolotem do miasta, a ich celem jest zwiedzanie. Wynajem krótkoterminowy jest wygodną alternatywą dla podróżowania komunikacją miejską czy taksówką. A przecież wiadomo, iż na urlopie czy w delegacji rzadko kto z nas ma ochotę tracić czas na opóźniony autobus, czy pociąg.

Kto jeszcze? Na najem długoterminowy coraz chętniej decydują się przedsiębiorcy, których nie przekonuje oferta leasingowa. W tym roku przepisy dotyczące odliczania kosztów leasingu zmieniły się, więc bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest właśnie wynajem długoterminowy. Poza tym przy wypożyczaniu samochodu jest zdecydowanie mniej formalności i dodatkowych, ukrytych kosztów niż przy umowie dotyczącej leasingu. Osoba wynajmująca często może liczyć na atrakcyjne zniżki i nie ponosi kosztów serwisowania czy ubezpieczenia.

Ile kosztuje wynajem samochodu?

Koszt wynajęcia samochodu w wypożyczalni zależy od wielu czynników, m.in. od segmentu, z którego zamierzamy wypożyczyć dany model samochodu. Wynajem auta miejskiego będzie zdecydowanie tańszy niż chociażby rodzinny SUV. Jednak wszystko zależy od potrzeb wynajmującego oraz jego zamiarów w stosunku do wykorzystywania pojazdu.

Na początku warto więc skrupulatnie przeanalizować, w jakim celu będziemy wykorzystywać samochód, a dopiero później analizować oferty poszczególnych wypożyczalni.

Gdzie wynająć samochód?

Rynek wypożyczalni stale rośnie, więc wybór najlepszego usługodawcy może przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Po wykonaniu analizy własnych potrzeb warto przeszukać internet w celu sprawdzenia opinii o danej wypożyczalni, której usługami jesteśmy zainteresowani.

Pozytywnymi referencjami cieszy się wypożyczalnia samochodów carfree.pl. Przede wszystkim klienci doceniają niewielką liczbę formalności, bogaty wybór samochodów z kilku segmentów oraz możliwość bezpłatnego podstawienia samochodu pod każde lotnisko w Polsce. Wypożyczalnia jest jedną z największych w kraju, a wyróżnia ją przede wszystkim ogromny zasięg działalności oraz atrakcyjne ceny.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram