Kilkumilionowa inwestycja w sieć aptek w Polsce

Autor: Redakcja
Data dodania: 30 września 2015
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Dr. Max zainwestuje 5 mln euro w modernizację aptek w Polsce.

Właściciel sieci aptek Dr. Max przeznaczy kilka milionów euro na modernizację placówek w Polsce.

Czesko-słowacka grupa kapitałowa Penta rozwija sieć aptek Dr. Max, koncentrując się na inwestycjach w Polsce. Inwestor chce przeznaczyć 5 mln euro na modernizację aptek w Polsce.

Jak podaje Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pradze, Apteki Dr. Max są największą siecią w Republice Czeskiej (działa tam blisko 400 aptek) oraz na Słowacji (ponad 200 aptek).

W Polsce sieć zajmuje drugą pozycję z liczbą 360 placówek. Tylko w tym roku sieć powiększyła się o 80 lokalizacji, a negocjuje zakup kolejnych 50-70. Na dotychczasowe zakupy w Polsce Penta wydała około 20 mln euro. Kolejne 5 mln euro zamierza w tym roku przeznaczyć na modernizację istniejących placówek.

Globalne przychody sieci aptek za ubiegły rok wzrosły do około 930 mln euro. Obecnie jest rozważane rozszerzenie działalności sieci na czwarty rynek, najprawdopodobniej także w Europie Wschodniej.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram