Kilkudniowa konferencja? Postaw na hotel!

Autor: Redakcja
Kategoria:

Kilkudniowa konferencja? Postaw na hotel!

Obecnie coraz więcej firm decyduje się na zorganizowanie konferencji w hotelu – to nie tylko wygoda, ale również prestiż. Jeżeli czeka cię urządzenie takiego wydarzenia, czytaj dalej, a dowiedz się jak wybrać dobry hotel konferencyjny.

Zasadniczo hotele posiadające nowoczesne zaplecze do organizacji konferencji oraz innych wydarzeń biznesowych dostępne są w całej Polsce, dlatego też jest w czym przebierać. Różnią się jednak nie tylko swoją lokalizacją, ale również wielkością i liczbą sal konferencyjnych, ich wyposażeniem, dodatkowymi udogodnieniami i atrakcjami dla gości. Najważniejsze to określenie swoich indywidualnych oczekiwań w stosunku do hotelu na bazie programu konferencji – tutaj wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik.

1. Lokalizacja hotelu

Największym powodzeniem niezmiennie cieszy się wynajem hotelu konferencyjnego w Warszawie lub w innym dużym mieście ze względu na łatwy dojazd. Alternatywnym rozwiązaniem jest wybranie obiektu zlokalizowanego w miejscowości turystycznej – wtedy pobyt można połączyć z wypoczynkiem.

2. Sala konferencyjna

Powinna posiadać odpowiednią liczbę miejsc w preferowanym układzie, aby wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli pomieścić się w sali. Warto też zwrócić uwagę na jej aranżację, aby konferencja odbywała się w przyjemnej scenerii.

3. Wyposażenie sali konferencyjnej

Obecnie najwięcej hoteli konferencyjnych posiada w pełni wyposażone sale – mają one własne systemy nagłośnieniowe, oświetleniowe, rzutniki, ekrany, telewizory, również dostęp do Wi-Fi. Warto sprawdzić, czy wyposażenie udostępniane jest w cenie czy trzeba za nie dodatkowo zapłacić.

4. Catering

Nie można zapominać również o cateringu podczas wydarzenia. Hotele organizują wtedy przerwy kawowe, lunche, śniadania czy też kolacje – w zależności od oczekiwań organizatora. Do wyboru jest zwykle albo menu konferencyjne z wieloma potrawami do wyboru, albo wyżywienie całodzienne.

5. Noclegi

Hotel powinien ponadto dysponować odpowiednią liczbą miejsc przeznaczoną dla uczestników konferencji – najlepiej, by każda osoba biorąca udział w wydarzeniu miała oddzielny pokój – będzie miała wówczas zapewnioną prywatność oraz komfort.

 

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram