Kiedy 30 hoteli EFH?

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 czerwca 2008
Kategoria:
marcin_podobas_kiedy_efh.jpg
Europejski Fundusz Hipoteczny SA to spółka giełdowa inwestująca w hotele wysokiej klasy. W portfolio firmy znajdują się zrealizowane projekty hoteli trzy- i czterogwiazdkowych w najbardziej atrakcyjnych miejscach Polski. Prowadzone w tym zakresie inwestycje wiążą się z dynamicznie rosnącym w całym kraju zapotrzebowaniem na miejsca noclegowe w standardzie od 3 do 5 gwiazdek. Do końca 2009 roku EFH zamierza posiadać w Polsce 20-30 hoteli.

EFH jest spółką giełdową, specjalizującą się w inwestowaniu w obiekty hotelowe o wysokim standardzie, w miejscach, które są lub mają szansę stać się atrakcyjnymi ośrodkami biznesu lub rozrywki i wypoczynku. EFH posiada pięć hoteli w standardzie trzy- oraz czterogwiazdkowym. Teraz jest w trakcie realizowania inwestycji o wartości ponad 600 milionów złotych.

Zrealizowane inwestycje EFH

Najwyższej klasy obiektem w portfolio EFH jest Hotel Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym, kupiony w listopadzie 2007 r. Hotel jest w standardzie czterogwiazdkowym i posiada 115 pokoi. Położony blisko Olsztynka na Pojezierzu Mazurskim Hotel Masuria, stanowi kolejną propozycję Europejskiego Funduszu Hipotecznego. Teraz trwa rozbudowa obiektu, która pochłonie 6 mln zł. Kolejnym obiektem jest luksusowy Hotel Łeba, gdzie do dyspozycji gości oddane są takie atrakcje i udogodnienia jak centrum SPA, basen, restauracje oraz sala konferencyjna. Wartość tej inwestycji wynosi 26 mln zł.

EFH w swoim portfelu posiada także dwa hotele trzygwiazdkowe. Najbliżej Warszawy znajduje się Centrum Falenty. Drugim z trzygwiazdkowych obiektów EFH jest hotel Millenium w Bochnii.

Inwestycje w trakcie realizacji
Prowadzone przez EFH inwestycje wpisują się w koncepcje architektoniczno-urbanistyczne miejsc, w których mają powstać. Przykładem jest hotel w Malborku, który zostanie oddany do użytku w 2010 roku. Będzie on usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie krzyżackiego zamku w Malborku - głównej atrakcji turystycznej w mieście oraz całym regionie. Swoim wyglądem hotel nawiązywać będzie do historycznej architektury miasta, jednocześnie będąc nowoczesnym obiektem turystyczno-biznesowym.

Europejski Fundusz Hipoteczny rozpoczyna ponadto nową inwestycję hotelową przy ulicy Łączyny na warszawskim Ursynowie. Spółka wybuduje na terenie położonym w sąsiedztwie Toru Wyścigów Konnych czterogwiazdkowy hotel.

marcin_podobas_kiedy_efh.jpg- Hotel na warszawskim Ursynowie wpisuje się w strategię rozwoju spółki, która zakłada obecnie przede wszystkim inwestycje w wysokiej klasy hotele - mówi Marcin Podobas, wiceprezes zarządu Europejskiego Funduszu Hipotecznego. - Budowa czterogwiazdkowego obiektu w stolicy będzie naszym kolejnym przedsięwzięciem. Hotel zostanie zlokalizowany w atrakcyjnym, zarówno w wymiarze biznesowym, jak i turystycznym miejscu. Od kilku lat, wraz z rozwojem regionu, obserwuje się w Warszawie niedoinwestowanie jeśli chodzi o obiekty hotelowe, oferujące wysoki standard usług, położone w okolicach centrów biznesowych. Dodatkowo, lokalizacja zyskuje bardzo na atrakcyjności ze względu na nowy dojazd do lotniska. Inwestycja EFH jest zatem trafną odpowiedzią na zapotrzebowanie rynkowe.

Największą realizowaną inwestycją EFH. jest luksusowy hotel oraz kompleks apartamentów wakacyjnych w Tałtach k. Mikołajek na Mazurach. Hotel w standardzie 4-5 gwiazdek, którym będzie zarządzał renomowany międzynarodowy operator usytuowany zostanie nad jeziorem Tałtowisko, bezpośrednio przy jednym z głównych szlaków żeglugowych na Pojezierzu Mazurskim.

Duże perspektywy rozwoju rynku oraz branży hotelowej w Polsce
Polska pod względem nasycenia rynku hotelowego jest na jednym z ostatnich miejsc w Europie. Zapotrzebowanie na wysokiej klasy inwestycje hotelowe wzrasta z każdym rokiem. Tendencja ta będzie utrzymywać się przez najbliższe lata i wynika między innymi z nowych potrzeb rynkowych, powstających wraz z coraz bardziej bogacącym się społeczeństwem polskim. Ponadto, potężnym motorem napędowym rynku i branży hotelowej w Polsce jest organizacja w naszym kraju Euro 2012. Nowe inwestycje muszą jednak precyzyjnie odpowiadać na potrzeby rynkowe. Polska ma wówczas szansę na szybki i znaczący rozwój rynku obiektów hotelowych w ciągu najbliższych kliku lat. Nasz kraj dysponuje bowiem odpowiednimi walorami przyrodniczymi oraz kulturowymi dla rozwoju ruchu turystycznego. Turystyka ma szanse stać się u nas ważnym sektorem gospodarki, przynosząc w miarę swojego rozwoju znaczne dochody. Należy pamiętać, że duża inwestycja hotelowa łączy się bowiem z rozwojem całego regionu i okolicy hotelu. Zatrudnienie zdobywają wówczas osoby pracujące w hotelu oraz osoby świadczące usługi zewnętrzne.

- Niezmiernie ważne jest, by Polska stała się atrakcyjnym miejscem wypraw zarówno dla turystów krajowych jak i zagranicznych, charakteryzującym się wysokim standardem świadczonych usług - mówi Marcin Podobas, EFH. - Potencjał kulturowy oraz dobrze zachowane środowisko naturalne czynią z naszego kraju atrakcyjne miejsce do zwiedzania i wypoczynku. Warunkiem koniecznym do osiągnięcia tego celu są jednak inwestycje na dużą skalę w infrastrukturę hotelową.

Plany na przyszłość
Strategią spółki na 2008 rok oraz lata następne będzie budowanie wartości firmy poprzez prowadzone na rachunek własny inwestycje w sektorze nieruchomości hotelowych oraz działalność finansową w tej branży. Spółka zamierza budować i nabywać obiekty hotelowe w atrakcyjnych biznesowo i turystycznie lokalizacjach, posiadające infrastrukturę towarzyszącą, tj. sale konferencyjne, zaplecze restauracyjne i cateringowe, centrum SPA oraz wyposażenie sportowo-rekreacyjne. Do końca 2009 roku Europejski Fundusz Hipoteczny planuje powiększyć portfolio posiadanych przez siebie hoteli do 20-30 obiektów.

Charakter hoteli posiadanych przez spółkę będzie stopniowo ujednolicany m.in. poprzez wprowadzenie jednego wspólnego operatora, pochodzącego z grupy kapitałowej EFH. Zapewni to jednolity standard usług dla hoteli o tej samej kategoryzacji oraz umieści je na wspólnej platformie rezerwacyjnej. Na wybranych obiektach najwyższej klasy, EFH przewiduje zaś zawarcie umów franchisingowych lub operatorskich z renomowanymi międzynarodowymi operatorami hotelowymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu spółka zyska nie tylko włączenie hoteli w międzynarodowe systemy rezerwacyjne, ale również dostęp do pełnej oferty usług dla gości świadczonych przez daną sieć.


Interia.pl

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram