Kącik gastronomiczny Spar odwiedza 350 osób dziennie

Autor: Redakcja
Data dodania: 29 listopada 2011
Kategoria:
Spar_food_to_go
Spar_food_to_goSieć marketów franczyzowych pozytywnie ocenia wprowadzenie na polski rynek projektu „Food to go”, czyli kącików gastronomicznych w swoich sklepach.

Pierwszy taki kącik w naszym kraju działa od miesiąca w Spar Market w Pszowie, w woj. śląskim. Jest to wydzielone na terenie sklepu miejsce, w którym klienci mogą kupować dania do konsumpcji na miejscu i na wynos. Spar liczył na to, że projekt wyróżni sklep tej sieci spośród konkurencji.  To, co na pewno można powiedzieć po pierwszym miesiącu, to, że spotkał się on z całkiem sporym zaintersowaniem klientów – odwiedzało go średnio 350 osób dziennie.

- Może za wcześnie jeszcze mówić o dużym sukcesie, ale jesteśmy optymistami. Po okresie testowym wiemy już, które elementy funkcjonowania projektu trzeba poprawić, a które działają tak, jak sobie założyliśmy – mówi odpowiedzialny za wdrożenie projektu Jan Szywała, dyrektor operacyjny Regionu Wschód.

Jak wyjaśnia, usprawnienia na pewno wymaga obsługa. Ale jest to głównie wynikiem tego, że w najgorętszych okresach dnia punkt odwiedza więcej klientów niż zakładano. Drobnych korekt wymaga menu, chociaż i tutaj przeważająca większość dań trafiła w gust klientów. W kącikach „Food to go” w marketach Spar można znaleźć m.in. kanapki, hot dogi czy pizzę oraz specjały kuchni polskiej.

Projekt od dłuższego czasu wdrażany jest w innych krajach Europy, w wielu z nich część gastronomiczna generuje nawet ok. 30 proc. obrotów sklepów. W naszym kraju międzynarododwa sieć liczy juz ok. 70 placówek. Działają one w trzech formatach: Spar Express (sklepy do 200 mkw.), Spar Market (200 – 1000 mkw.) oraz Eurospar (1000 – 2500 mkw.). Każda placówka, bez względu na jej wielkość, może rozbudować swoją ofertę o kącik gastronomiczny.

JCB

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram