Kantor online – idealne rozwiązanie (nie tylko) dla firm. Sprawdź, jak wymienić walutę

Data dodania: 10 listopada 2016
Autor: Redakcja
Kategoria:
© pichetw - Fotolia.com
Kantor online – idealne rozwiązanie (nie tylko) dla firm. Sprawdź, jak wymienić walutę

Pozwalają wymienić pieniądze szybko, po korzystnym kursie i bezpiecznie. Z uwagi na rosnącą popularność, są poważną konkurencją i alternatywą dla kantorów stacjonarnych. Z kantorów internetowych, bo o nich mowa, korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni.

Według GUS pod koniec 2014 r. za granicami Polski przebywało ponad 2,3 mln Polaków. Większość osób wyjechała w celach zarobkowych. To właśnie oni najczęściej wspomagają swoje rodziny przebywające w Polsce, przesyłając im część swoich miesięcznych zarobków. Posiadając walutę obcą, emigranci zarobkowi lub ich bliscy muszą dokonać przewalutowania.

W 2014 r. wartość eksport wyniosła ponad 1 65000 mln euro – to również wartość podana przez GUS. Polscy przedsiębiorcy coraz chętnie i częściej współpracują z firmami z Zachodu. Nawiązanie kontaktów z zagranicznymi kontrahentami, wymaga dokonywania rozliczeń w walucie obcej, najczęściej w euro. To zaś rodzi pytanie, gdzie kupić walutę po dobrym kursie.

Co łączy osoby wyjeżdżające do pracy za granicę i przedsiębiorców prowadzących interesy poza granicami Polski? Chęć nabycia waluty po jak najlepszym kursie. Dziś można to zrobić szybko, bezpiecznie i korzystnie – wystarczy skorzystać z kantoru internetowego.

Wymiana walut nigdy nie była korzystniejsza…

Nigdy wcześniej kantory internetowe nie cieszyły się tak wielkim zainteresowaniem zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Współcześnie są silną konkurencją dla stacjonarnych kantorów, które muszą się pogodzić z utratą części klientów. Wszystko dlatego, że kupić lub sprzedać walutę można szybciej, bezpieczniej i po lepszym kursie. Do tego wszystkie nie trzeba wychodzić z domu – wystarczy dostęp do internetu. To właśnie główne zalety kantorów internetowych.

Jak działa kantor internetowy? – Internetowy kantor Fritz Exchange udostępnia użytkownikom platformę pozwalającą wymienić bez wychodzenia z domu aż 11 walut. Nasi klienci nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat i prowizji, założenie konta jest również bezpłatne i nie zobowiązuje do przeprowadzania transakcji. Jeżeli chodzi o korzyści, to – poza czasem (90% jest realizowanych w 15 minut) – trzeba pamiętać również o pominięciu pośredników i niższy spreadzie walutowym. Rezultat? Więcej pieniędzy pozostaje w kieszeni klienta. W przypadku sporadycznych transakcji korzyść może być nieznaczna, ale przy stałej wymianie środków w skali roku mówimy o sporej kwocie – wyjaśnia Damian Raczek, diler walutowy z Fritz Exchange.

…i bezpieczniejsza

Z punktu widzenia każdego klienta kantoru internetowego ważna jest kwestia bezpieczeństwa. Choć korzystanie z takich podmiotów eliminuje konieczność noszenia pieniędzy przy sobie, to jednak nie od dziś w sieci dochodzi do kradzieży danych osobowych i środków na kontach. Jeżeli jesteś zainteresowany wymianą walut online, musisz pamiętać o kwestii bezpieczeństwa. Współpracę najlepiej rozpocząć z podmiotem posiadającym duże doświadczenie w takim zakresie.

 

 

– Kantor Fritz Exchange ma za sobą solidne wsparcie – jesteśmy częścią Grupy Finansowej Fritz Group. Spółka powstała w 2011 r. i ma zaplecze w postaci ponad 20 letniego doświadczenia na rynku finansowym. Stosujemy nowoczesne rozwiązania technologiczne gwarantujące, że środki klientów są bezpieczne na każdym etapie przeprowadzanej transakcji. Dodatkowo do obsługi firm zatrudniamy trzy grupy ekspertów: doradcy ds. rynków finansowych negocjują z naszymi klientami wysokość spreadu, specjaliści z biura obsługi klientów służą pomocą w razie pytań, a dealerzy walutowi są odpowiedzialni za przygotowanie merytorycznych materiałów, dzięki którym klienci mają stały dostęp do informacji pozwalających ocenić sytuację na rynku – tłumaczy Damian Raczek.

Dla tych, którzy są przywiązany do tradycyjnych rozwiązań

Mimo że działalność kantorów internetowych cieszy się coraz większym zainteresowaniem, to jednak stacjonarne punkty wymiany walut wcale nie przestały funkcjonować na rynku. To kwestia nie tylko reklamy i edukacji klientów (wciąż są tacy, którzy nie wiedzą o działaniu kantorów internetowych), lecz także przyzwyczajeń – część osób woli otrzymać pieniądze do ręki. Z myślą o tych grupach klientów również zostało opracowane innowacyjne rozwiązanie.

– Jako pierwsi na rynku proponujemy kantor automatyczny „Fritz Exchanger”. To urządzenie wyglądem i gabarytami zbliżone do dobrze znanych już klientom bankomatów. Za jego pomocą zainteresowany może wymienić pieniądze natychmiast, bez pośredników. Ponieważ koszty funkcjonowania takich urządzeń są niższe niż prowadzenia stacjonarnego bankomatu, klienci mogą liczyć na lepsze niż w tradycyjnych kantorach czy bankach kursy walut – dodaje Damian Raczek.

Chcesz wymienić walutę po dobrym kursie? Sprawdź ofertę na : https://fritzexchange.pl/.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram