Kantor internetowy bez tajemnic

Data dodania: 29 marca 2017
Foto: kantoronline.pl

2011 był przełomowym rokiem dla Polaków. Szczególnie tych, którzy zaciągnęli kredyt w zagranicznej walucie. Na rynku pojawiła się ustawa antyspreadowa umożliwiająca nie tylko zaoszczędzenie, ale także zoptymalizowanie wykonywanych transakcji. Dodatkowo zapewniła możliwość spłaty kredytu w walucie, w której zaciągnęło się kredyt. To właśnie dzięki spreadowi e-kantory zaczęły wypierać kantory tradycyjne z rynku.

Spread jest to różnica pomiędzy kupnem a sprzedażą konkretnej waluty. To bardzo ważna kwestia przy spłacie kredytu. Spread ma wtedy kolosalne znaczenie. Wynika to z tego, że bank wypłaca transze w cenie zakupu. Natomiast klient jest zobowiązany do zapłacenia w walucie określanej względem sprzedaży jednostki monetarnej danego państwa. E-kantory są więc znacznie lepszą alternatywą dla osób mających zaciągnięte zobowiązania wobec banku.

Ustawa antyspreadowa umożliwiła użytkownikom nie tylko atrakcyjniejszą formę spłaty zadłużenia, ale przede wszystkim możliwość zaoszczędzenia znacznej kwoty, bo nawet do ośmiu procent. Spready w e-kantorach są znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnych form.

Co ciekawe, banki i kantory nie oferują tej samej wysokości, dlatego klient musi sam znaleźć najbardziej opłacalną ofertę dla siebie. Można to zrobić poprzez profesjonalne porównywarki. Banki najczęściej oferują spread na poziomie kilku procent. O optymalizacja kosztów w firmie szczególnie na zagraniczne, służbowe wyjazdy można dowiedzieć się więcej na http://www.businesstimes.pl/porady-firm/optymalizacja-kosztow-firmie-sluzbowe-wyjazdy/.

Warto wiedzieć również o tym, że w 2009 roku na rynku pojawiła się specjalna Rekomendacja S. Zezwala ona na spłatę kredytu w walucie, w której został zaciągnięty. Ale to nie wszystko. Można skorzystać z niej nie tylko w banku, ale również w e-kantorze. W ten sposób można uniknąć wysokich kosztów związanych ze spreadem bankowym. Tańszy pośrednik pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy.

E-kantor umożliwia wymianę walut poprzez przelew bankowy. Trzeba więc być właścicielem zarówno konta złotówkowego, jak i walutowego. Kolejnym krokiem jest rejestracja w serwisie, która uwzględniania podanie numerów kont bankowych. Później wystarczy zatwierdzić transakcję. Wkrótce zamieniona waluta pojawi się na koncie walutowym.

E-kantor daje możliwość ustawienie konkretnej daty i godziny, w które pieniądze mają się pojawić w banku. Można również wstrzymać swoją transakcję do momentu, gdy zaistnieje na rynku bardziej atrakcyjna oferta. Kantory internetowe umożliwiają również cofnięcie wpłacenie pieniędzy przed zatwierdzeniem ich przesyłu. Ich największą zaletą jest szybkość działania, dzięki czemu przelew zwrotny można otrzymać już w przeciągu 15 minut.

Internetowy rynek wymiany walut został tak skonstruowany, aby wychodzić naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, kredytobiorców czy klientów indywidualnych. Zapewniają niski spread i duże możliwości zaoszczędzenia pieniędzy. Dodatkowo zapewnione na wysokim poziomie bezpieczeństwo oraz szybkość transakcji sprawiają, że e-kantory są poważną konkurencją dla tradycyjnych form wymiany walut.

O kurs franka w kantoronline.pl można się dowiedzieć korzystając z kalkulatorów walutowych oraz sprawdzając spread w profesjonalnych porównywarkach.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design