Kanadyjczycy szturmują polski rynek kawiarni

Data dodania: 14 października 2016
Kategoria:
Foto: Second Cup

Największa kanadyjska sieć kawiarni rozpoczyna działalność w Polsce. W ciągu 3 lat planuje otwarcie 80 lokali. Marka będzie obecna, zarówno w galeriach handlowych i centrach biznesowych, jak i przy uczęszczanych ulicach.

Knight Frank został wybrany przez sieć kawiarni Second Cup na doradcę, który pomoże jej w rozwoju na polskim rynku. Kanadyjska sieć ma ambitne plany.

Do wejścia na polski rynek zachęciły nas jego dobre perspektywy i wciąż olbrzymi potencjał rozwoju w segmencie gastronomicznym. Jestem przekonany, że wraz z doświadczonym zespołem doradców z Knight Frank uda nam się zdobyć zaufanie klientów i satysfakcjonującą pozycję na rynku” – powiedział Patryk Kozłowski, dyrektor ds. operacyjnych, odpowiedzialny za rozwój sieci w regionie CEE.

Second Cup to największa kanadyjska sieć kawiarni, która rozwija się na całym świecie. Pod tym szyldem funkcjonuje obecnie prawie 500 lokali, z czego 325 w Kanadzie. Marka wyróżnia się dbałością o najwyższą jakość ziaren kawy oraz proekologiczną postawą w prowadzeniu biznesu.

Kawiarnie Second Cup będą otwierane nie tylko w największych miastach Polski, ale również w tych średniej wielkości. Sieć będzie obecna w różnych formatach, zarówno w galeriach handlowych i centrach biznesowych, jak i przy uczęszczanych ulicach i deptakach. Będą to kawiarnie, gdzie będzie można wejść i usiąść, jak i punkty z ofertą na wynos.

Pierwszy punkt Second Cup zacznie działalność w poznańskim centrum handlowym Posnania. Kolejna kawiarnia zostanie otwarta w gdańskiej Galerii Metropolia pod koniec października tego roku i będzie pierwszym lokalem tej marki na rynku trójmiejskim.

Choć polski rynek kawiarniany nie jest jeszcze tak rozwinięty w porównaniu do innych krajów Europy Zachodniej, Kanadyjczycy spotkają się z konkurencją innych sieciowych marek. Na naszym rynku z powodzeniem działają m.in. polskie sieci kawiarniane - Green Caffe Nero czy Columbus Coffee oraz zagraniczne firmy, takie jak Starbucks i Costa Coffee.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design