Kakadu skonsoliduje rynek zoologiczny?

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 września 2013
Kategoria:
Kakadu
Sieć sklepów zoologicznych Kakadu postanowiła rozwijać się w systemie agencyjnym. Oferta skierowana jest do właścicieli sklepów zoologicznych oraz osób, które myślą o uruchomieniu tego typu biznesu.

Choć bez wątpienia na polskim rynku liderem jest  sieć Kakadu – obecnie posiada 38 placówek własnych,  to wokół niej działają setki małych sklepików, które powodują duże rozdrobnienie rynku. Z danych szacunkowych wynika, że w Polsce jest około 3 tys. sklepów zoologicznych. Liczba tych zrzeszonych obecnie w największych sieciach przekracza setkę. Z danych przedstawicieli branży wynika, że wartość polskiego rynku zoologicznego wyceniana jest na ponad 2 mld zł. Do tego eksperci uważają, że polski rynek ma wciąż gigantyczny potencjał.
Dlatego też przedstawiciele sieci Kakadu upatrują szansę na rozwój i częściowe chociażby skonsolidowanie rynku pod jednym znanym szyldem.
System agencyjny Kakadu to świetny pomysł na biznes w czasach, w których branża zoologiczna jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się w Polsce i Europie. Ten rodzaj współpracy umożliwi dostęp do budowanego przez nas  wiele lat know-how sieci Kakadu  - mówi Paweł Bydliński, menedżer działu ekspansji w spółce Kakadu.
Sklepy własne Kakadu zlokalizowane są w największych miastach w Polsce, natomiast agent może przyłączyć się do sieci z miejscowości liczącej min. 50 tys. mieszkańców, dysponując lokalem o powierzchni od 50 do 150 m2 usytuowanym przy głównej ulicy handlowej na parterze z witryną lub w centrum handlowym.
Kakadu nie pobiera opłat za przystąpienie do sieci.
Oprócz sklepów agencyjnych, sieć nadal będzie rozwijać placówki własne.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram