Kakadu skonsoliduje rynek zoologiczny?

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 września 2013
Kategoria:
Kakadu
Sieć sklepów zoologicznych Kakadu postanowiła rozwijać się w systemie agencyjnym. Oferta skierowana jest do właścicieli sklepów zoologicznych oraz osób, które myślą o uruchomieniu tego typu biznesu.

Choć bez wątpienia na polskim rynku liderem jest  sieć Kakadu – obecnie posiada 38 placówek własnych,  to wokół niej działają setki małych sklepików, które powodują duże rozdrobnienie rynku. Z danych szacunkowych wynika, że w Polsce jest około 3 tys. sklepów zoologicznych. Liczba tych zrzeszonych obecnie w największych sieciach przekracza setkę. Z danych przedstawicieli branży wynika, że wartość polskiego rynku zoologicznego wyceniana jest na ponad 2 mld zł. Do tego eksperci uważają, że polski rynek ma wciąż gigantyczny potencjał.
Dlatego też przedstawiciele sieci Kakadu upatrują szansę na rozwój i częściowe chociażby skonsolidowanie rynku pod jednym znanym szyldem.
System agencyjny Kakadu to świetny pomysł na biznes w czasach, w których branża zoologiczna jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się w Polsce i Europie. Ten rodzaj współpracy umożliwi dostęp do budowanego przez nas  wiele lat know-how sieci Kakadu  - mówi Paweł Bydliński, menedżer działu ekspansji w spółce Kakadu.
Sklepy własne Kakadu zlokalizowane są w największych miastach w Polsce, natomiast agent może przyłączyć się do sieci z miejscowości liczącej min. 50 tys. mieszkańców, dysponując lokalem o powierzchni od 50 do 150 m2 usytuowanym przy głównej ulicy handlowej na parterze z witryną lub w centrum handlowym.
Kakadu nie pobiera opłat za przystąpienie do sieci.
Oprócz sklepów agencyjnych, sieć nadal będzie rozwijać placówki własne.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram