JUŻ ZA NAMI! KONFERENCJA STRATEGIE ZARZĄDZANIA I FINANSOWANIA SYSTEMÓW SIECIOWYCH I FRANCZYZOWYCH

Autor: Redakcja
Data dodania: 28 maja 2009
Kategoria:

fep_logo.gif27 maja w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych odbyła się organizowana przez Franchise Equity Partners oraz Akademię Rozwoju Systemów Sieciowych (ARSS) konferencja Strategie zarządzania i finansowania systemów sieciowych i franczyzowych.

Kogo gościliśmy?
Konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem - uczestniczyło 40 gości, przedstawicieli 30 firm. Udział wzięli głównie dyrektorzy, właściciele i menedżerowie ds. rozwoju sieci firm z sektora systemów sieciowych.

Miliony złotych…
O tym, jak finansować rozwój systemu sieciowego opowiedział Jerzy Bednarek, ekspert z Franchise Equity Partners.

...wciąż do wyłowienia, np. z UE!
Przedstawiciele Eficom SA, na czele z Prezes zarządu Panią Anną Katarzyną Nietyksza przybliżali kwestie finansowania ze środków UE dla rozwoju sieci. Wnioski nie okazały się zbyt optymistyczne, gdyż nie ma funduszy czy programów unijnych dedykowanych stricte finansowaniu rozwoju systemów sieciowych.

Andrzej Krawczyk z ARSS mówił o strategiach rozwoju krajowych i zagranicznych systemów sieciowych, a w tym, o tym jaką strategię wybrać dla rozwoju systemu sieciowego oraz jak zbudować sieć zagranicą. Kazimiera Krawczyk Partner ARSS mówiła o trudnej do przecenienia roli marki i know- how w budowie systemu franczyzowego.

Czy franczyza może się okazać remedium na istniejący kryzys? 
Firmy budujące sieci placówek zdają się za nic mieć opowieści o widmie kryzysu krążącym nad Polską i nadal się rozwijają. Czy zatem rzeczywiście zawirowania rynkowe się ich nie imają? Oczywiście, że tak nie jest, bo gospodarka to przecież system naczyń połączonych. Wygląda jednak na to, że systemy sieciowe są mniej podatne na wirusa kryzysu, i to przynajmniej z dwóch powodów. Mówił o tym w swoim wystąpieniu Andrzej Krawczyk. Powiedział również o faktach i mitach nt. polskiego rynku franczyzowego. O tym, że nikt w Polsce nie prowadzi rzetelnych, pełnowymiarowych badań na temat np. rzeczywistej wartości rynku franczyzy w Polsce. A większość istniejących danych to dowolnie interpretowane, często wyssane z palca polemiki.

Pani Aneta Kupidura Dyrektor Departamentu Sprzedaży Corporate Leasing w Europejskim Funduszu Inwestycyjnym wspólnie z Rafałem Trojanowskim z Lukas Banku w bardzo ciekawy sposób, w oparciu o case studies apteki i sklepu spożywczego przybliżyli produkty Grupy Credit Agricole wspomagające rozwój systemów sieciowych. Oby jak najwięcej firm decydowało się na wspieranie tego rynku, który do tej pory przez wszelkie instytucje finansowe jest traktowany po macoszemu.

Na zakończenie - gratka dla miłośników IT. Dr Marek Zawołek, dyrektor pionu oprogramowania w firmie VSoft przedstawił internetowy system zarządzania i raportowania dla sieciowych systemów sprzedażowych.  Pomimo późnej pory i całego dnia pełnego wrażeń znalazło się wielu chętnych zainteresowanych tą, skomplikowaną skądinąd, tematyką.

Sektor systemów sieciowych to rynek rozwinięty na świecie, a w Polsce?... Wciąż dynamiczny i rozwojowy. A jak rynek systemów sieciowych będzie wyglądał za rok? Już dziś planujemy dyskusję na ten temat. Do udziału w której serdecznie Państwa zapraszamy!

PODZIĘKOWANIA

W imieniu FRANCHISE EQUITY PARTNERS ORAZ AKADEMII ROZWOJU SYSTEMÓW SIECIOWYCH serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konferencji. Mam nadzieję, że wiedza, którą podzieliliśmy się z Państwem, okaże się użyteczna, przyczyni się do wdrażania nowych pomysłów i rozwoju Państwa firm.

Szczególne podziękowania kieruję do prelegentów, których wystąpienia złożyły się na wysoki poziom merytoryczny konferencji oraz sponsorów, bez których udziału organizacja konferencji nie byłaby możliwa.

Katarzyna Foks
PR Manager
Akademia Rozowju Systemów Sieciowych

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram