Jest zgoda UOKiK na przejęcie Merlin.pl przez Czerwoną Torebkę

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 kwietnia 2013
Kategoria:

czerwona-torebka

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek spółki, wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez Czerwoną Torebkę kontroli nad Merlin.pl S.A.

W lutym 2013, Czerwona Torebka podpisała list intencyjny dotyczący przejęcia sklepu internetowego Merlin.pl.

Dla Grupy Czerwona Torebka pozyskanie Merlin.pl – silnej i rozpoznawalnej marki w branży e-commerce – oznacza istotne zwiększenie perspektyw rozwoju. Nowy podmiot w Grupie, który od lat znajduje się w czołówce e-sklepów o największej liczbie transakcji realizowanych wysyłkowo, znacząco zwiększy atrakcyjność pasaży Czerwonej Torebki. Jednocześnie jego obecność pozwoli na ograniczenie kosztów związanych z procesem komercjalizacji obiektów. Pasaże wzbogacą się także o przyciągającego klientów najemcę – e-sklep Merlin.pl ma bowiem ponad 2 miliony zarejestrowanych klientów i realizuje prawie 150 tysięcy zamówień miesięcznie.

Merlin.pl jest jednym z najstarszych polskich sklepów internetowych. Powstał w 1998 roku. Swoją działalność rozpoczął jako księgarnia, jednakże w ciągu kolejnych lat rozszerzył asortyment o zabawki, elektronikę użytkową, drobne RTV i AGD, kosmetyki, odzież oraz artykuły sportowe.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram