Jest zgoda na sprzedaż Starego Browaru

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Stary Browar

Spółka RREEF Investment należąca do Deutsche Bank ma zgodę UOKiK na przejęcie Centrum Handlowego Stary Browar w Poznaniu.

Zgłoszona koncentracja dotyczy przejęcia przez spółkę RREEF Investment części mienia Fortis Nowy Stary Browar, w postaci nieruchomości stanowiących Centrum Handlowe Stary Browar w Poznaniu.

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji, brak jest bowiem wspólnych rynków, na których działają przedsiębiorcy.

RREEF Investment zajmuje się zarządzaniem niemieckimi funduszami inwestycyjnymi. Należy do grupy kapitałowej Deutsche Bank. Z kolei Fortis Nowy Stary Browar jest właścicielem działek i użytkownikiem wieczystym gruntów stanowiących CH Stary Browar. Prowadzi także działalność związaną z wynajmem powierzchni w tym centrum handlowym.

Stary Browar jest jednym z najbardziej znanych centrów handlowych w Polsce, bardzo często nagradzane. Działa w nim oprócz około 200 sklepów, także 30 restauracji i kawiarni oraz hotel. Jest częścią majątku jednej z najbogatszych polskich bizneswoman Grażyny Kulczyk. Podkreślała ona zawsze, że jej biznesy dzielą się po 50% – na sferę komercyjną oraz artystyczną. Dlatego w centrum mieści się m.in. galeria sztuki. W jego przestrzeniach regularnie organizowane są wystawy czy wydarzenia kulturalne.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram