Jest zgoda na przejęcie Żabki

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 kwietnia 2017
Kategoria:
Foto: Żabka
KE dała zgodę na przejęcie Żabki.

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie przez fundusz CVC Capital Partners franczyzowej sieci sklepów Żabka i Freshmarket. W jej ocenie, przejęcie nie zagraża konkurencji rynkowej, ponieważ obie firmy nie działają na tych samych rynkach.

Spółka Żabka Polska zrządza siecią ponad 4500 sklepów convenience pod szyldem Żabka i supermarketów proximity pod nazwą Freshmarket. Krzysztof Krawczyk, zarządzający funduszem CVC Capital Partners zapowiedział, że w ciągu kilku lat jego firma chce wydać na rozwój sieci Żabka kilkaset milionów złotych.

Nowy właściciel ma już gotową strategię dla największej sieci convenience w Polsce. Jak podkreśla, strategia zaproponowana przez obecny zarząd spółki Żabka Polska jest dobrą odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się potrzeby polskich zabieganych i zapracowanych konsumentów.

CVC Capital Partners chce wdrożyć nowy format sklepu, który jest testowany przez Żabkę już od kilku miesięcy. Sieć zmieni m.in. logo, z którego zniknie Żabka, do której polscy konsumenci zdążyli już się przyzwyczaić. Planuje się, że wprowadzanie zmian w sklepach Żabki rozpocznie się pod koniec tego roku.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram