Jest zainteresowanie franczyzą w branży PR

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 października 2011
Kategoria:
Your_ImageNowa spółka należąca do Lauren Peso – Your Image – sprzedała drugą licencję. Do końca roku planuje pozyskać jeszcze czterech franczyzobiorców.

Your Image specjalizuje się w szczególności w obszarze PR w Internecie. Mowa o takich usługach jak np. optymalizacja i pozycjonowanie stron www, kampanie AdWords czy promowanie firm poprzez social media. Your Image proponuje także kompleksową obsługę w zakresie m.in. kontaktów  z mediami czy relacji inwestorskich. Sieć franczyzowa ma pomóc spółce w zbudowaniu dużej bazy klientów z różnych regionów. Firma chce mieć 16 oddziałów masterfranczyzowych, po jednym na województwo, którzy będą koordynować działalność w każdym z tych regionów oraz szereg mniejszych jednostek franczyzowych.

Firma sprzedała do tej pory dwie licencje: masterfranczyzową na woj. kujawsko-pomorskie oraz franczyzową pozwalającą na uruchomienie oddziału w Trójmieście. Jej strategia rozwoju przewiduje, że 2011 rok zakończy z 3 masterfranczyzobiorcami i 3 franczyzobiorcami, rok później ma to być odpowiednio 4 masterfranczyzobiorców i 20 franczyzobiorców, zaś na koniec 2013 roku – 9 masterfranczyzobiorców i 30 franczyzobiorców.

Your Image spodziewa się szybkiego wzrostu zainteresowania oferowanymi przez spółkę usługami, bowiem prognozowana przez nią dynamika wyników finansowych jest bardzo wysoka. Przewidywane przychody na ten rok wynoszą 300 tys.zł przy 100 tys. zł zysku netto, w przyszłym roku ma to być odpowiednio 600 tys. zł przychodów i 250 tys. zł zysku netto, zaś w 2013 roku – 800 tys. zł przychodów i 350 tys. zł zysku netto. Your Image zamierza, podobnie jak jej spółka matka Lauren Peso, znaleźć się na NewConnect. Ale najpierw z prywatnej emisji akcji chce pozyskać 500 tys. zł.

Your Image koszt licencji master ustaliło na 45 tys. zł netto, zaś licencji franczyzowej – na 15 tys. zł netto. Według spółki, zwrotu tych nakładów franczyzobiorca może spodziewać sie w okresie 8 – 11 miesięcy.

JCB

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram