Jeronimo Martins: w miejsce aptek Na Zdrowie powstaną drogerie Hebe

Autor: Redakcja
Data dodania: 24 września 2012
Kategoria:
hebe

Docelowo Jeronimo Martins zamierza wybudować w Polsce 600 sklepów kosmetycznych Hebe, których integralną część stanowić będą punkty apteczne. W drogerie zostają też przekształcone wszystkie apteki Na Zdrowie.

 

 

 

Projekt sieci aptek Na Zdrowie został włączony handlowo do Hebe – który jest drugim po Biedronce najważniejszym projektem Jeronimo Martins. Spółka nie zamierza już otwierać w Polsce pojedynczych aptek. Wszystkie jakie powstaną, zlokalizowane będą wewnątrz nowych sklepów kosmetycznych. Poprzez spółkę Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja Portugalczycy będą zarządzać 36 istniejącymi dotychczas aptekami Na Zdrowie i budowanymi wewnątrz drogerii Hebe sekcjami sprzedaży farmaceutyków. Jeśli nie uda się otrzymać pozwolenia na uruchomienie wewnątrz obiektu apteki (ze względu na uwarunkowania polskiego prawa) wówczas powstanie w nim tzw. parafarmacja, czyli punkt sprzedaży leków bez recepty.

Poza aptekami i parafarmacjami Portugalczycy zamierzają też otworzyć w drogeriach Hebe kąciki z poradnictwem na temat makijażu.
Mogę powiedzieć, że jest to bardzo ciekawa oferta drogerii, gdzie produkty, również luksusowe, w bardzo atrakcyjnych cenach, są podawane wraz z towarzyszącymi temu usługami
- mówi dyrektor ds. relacji zewnętrznych Jeronimo Martins Dystrybucja Alfred Kubczak. Te usługi to przede wszystkim porady konsultantek.

W kilku sklepach już są testowane mini salony fryzjerskie. Systematycznie też w sieci powiększana będzie liczba konsultantek. Sieć drogerii Hebe ma już 24 lokalizacje. 20 września br. została otwarta drogeria w Częstochowie, 26 września ruszy kolejny sklep w Warszawie – tym razem na Pradze, przy skrzyżowaniu ulic Targowej i Białostockiej.

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram