Jerónimo Martins uruchamia sklepy na BP. Zaczyna w Lizbonie

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: British Petroleum

Od marca br. jedna ze stacji benzynowych BP w Lizbonie oprócz swojego serwisu oferuje też produkty nowego sklepu grupy Jerónimo Martins Pingo Doce&Go. Jest to na razie model testowy dużego projektu, który przejdzie początkowo fazę eksperymentalną na rynku krajowym.

Jak podaje Diário Económico, Jerónimo Martins już od jakiegoś czasu był zwolennikiem współpracy ze stacjami benzynowymi. Możliwości w tym obszarze są duże, biorąc pod uwagę, że BP posiada w Portugalii 345 stacji benzynowych, co reprezentuje 17% udział w rynku dystrybucji paliw.

Strategia Pingo Doce jest odpowiedzią na dwuletnią już współpracę między stacjami Galp a sklepami innej sieci handlowej Continente, należącej do grupy Sonae. Dodatkowo, aby podnieść konkurencję, Pingo Doce wprowadziła kartę zniżkową „Poupa Mais” (Oszczędzaj Więcej). Na razie to model testowy dużego projektu, który przejdzie początkowo fazę eksperymentalną na rynku portugalskim.

Umowę o współpracy z British Petroleum na terenie Portugalii Grupa Jeronimo Martins zawarła w 2013 roku. Firmy wydały wspólną kartę lojalnościową „Poupa Mais”, dzięki której jej użytkownicy mają zniżki w supermarketach sieci Pingo Doce oraz na stacjach BP.

W Polsce także widzimy próby wejścia sieci spożywczych w segment stacji paliwowych. W ub.r. taki model współpracy wybrały Tesco i Delikatesy Centrum.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram