Jedzenie przez internet - segment rośnie

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 kwietnia 2014
Kategoria:
Foto: sxc.hu

Już dwie trzecie Polaków zamawia jedzenie z dostawą do domu. Prawie 40% z tej grupy wykorzystuje do tego celu internet. Z tego kanału korzystają przede wszystkim osoby w wieku 35-44 lata, największym wzięciem cieszy się kuchnia włoska - wynika z badania przeprowadzonego przez instytut Homo Homini na zlecenie serwisu FoodPanda.

44% badanych preferuje porę kolacji od piątku do niedzieli (wtedy zamawiają głównie panie), prawie jedna piąta wybiera weekendowe obiady (celują w tym panowie).

Prawie 3/4 osób zamawiających jedzenie do domu wybiera dania kuchni włoskiej, 11% - azjatyckiej. Inaczej ma się sprawa z osobami używającymi kanału internetowego - 29% preferuje dania azjatyckie, 26% - pizzę, 22% - burgery. Kolejne miejsce zajmuje kuchnia polska.

Co kieruje osobami zamawiającymi jedzenie do domu? 58% wskazuje na wygodę, 39% na oszczędność czasu, 18% na zniżki, dla 14% to forma eksperymentu kulinarnego.

Dla badanych w wieku 45 - 54 najważniejsza była właśnie oszczędność czasu. Co ciekawe, zniżki i promocje były ważne nie tylko dla osób poniżej 24 roku życia, ale również dla tych w wieku 55 - 64. Najbardziej eksperymentować lubią natomiast osoby w wieku 35 - 44. Warto też dodać, że mężczyznom bardziej niż kobietom zależy na oszczędności czasu oraz zniżkach i promocjach.

Nowy trend da się zauważyć wśród sieci gastronomicznych. Na kanał online stawiają m.in. pizzerie takie jak Da Grasso czy Dominos. Rozwijają się także serwisy umożliwiające zamówienie jedzenia z wielu restauracji, jak Pizzaportal, Foodpanda czy Skubacz.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram