Jean Louis David: 3-4 salony rocznie

Autor: Redakcja
Data dodania: 9 kwietnia 2013
Kategoria:
Salon_Jean_Louis_David

Salon_Jean_Louis_David

Provalliance Poland sp. z o.o., do której należy sieć salonów fryzjerskich Jean Louis David planuje otwierać w naszym kraju 3-4 nowe salony rocznie. 

Niebawem nowy salon Jean Louis David zostanie otwarty w Galerii Malta w Poznaniu. Zajmie 87 mkw. powierzchni na poziomie 0.

Obecnie w ramach sieci Jean Louis David działają w Polsce 52 salony, z czego 44 to placówki własne, 8 prowadzonych jest przez franczyzobiorców. Spółka otwiera salony w centrach i galeriach handlowych bądź przy ulicach dużych miast w Polsce, powyżej 300 tys. mieszkańców. Przeciętna powierzchnia każdego z nich waha się w przedziale od 50 do 70 mkw. Na inwestycję w taki salon trzeba przeznaczyć ok. 350 tys. zł, zaś jej zwrotu można oczekiwać w okresie ok. 3 lat.

Provalliance prowadzi 2,4 tys. salonów Jean Louis David w 25 krajach na świecie i obsługuje blisko 30 mln klientów rocznie. Sieć należy do czołówki salonów fryzjerskich i jest obecna w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Rosji.

Sieci franczyzowe w tym segmencie rynku rozwijają także m.in. Stile Unico oraz Camille Albane i Frederico Moreno

Otwarcie salonu Stile Unico to dla potencjalnego franczyzobiorcy koszt minimum 75 tys. zł. (w tym 15 tys. zł opłaty licencyjnej). Opłata bieżąca uzależniona jest od lokalizacji i wynosi od 1 do 2 tys. zł. Lokal powinien być usytuowany w uczęszczanym miejscu i liczyć 60-70 mkw. powierzchni. Firma nie pobiera opłaty marketingowej.

Spółka Dess zarządza 7 placówkami Camille Albane (1 własną i 6 franczyzowymi) oraz 4 Frederico Moreno (3 własnymi w Warszawie i 1 franczyzową w Rumi). Potencjalny franczyzobiorca zainteresowany prowadzeniem własnego salonu sieci musi liczyć się z kosztami remontu i adaptacji na poziomie min. 120 tys. zł. Istnieje możliwość częściowego pokrycia inwestycji przez firmę. Miesięczne opłaty bieżące ustalane są indywidualnie.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram